Reprezentacja Rosji w piłce nożnej na dopingu?! Skandal na rok przed MŚ

"The Guardian" i "The Sun" dotarły do sensacyjnych informacji. Podczas mistrzostw świata w 2014 roku w Brazylii cała reprezentacja Rosji mogła być na dopingu. - Badamy zarzuty - poinformował rzecznik FIFA.

Na liście podejrzanych jest aż 1000 sportowców, w tym 34 piłkarzy. Komisja antydopingowa bada każdy przypadek, ale teraz będzie musiała zająć się kolejną sprawą.

"The Guardian" i "The Sun", angielskie dzienniki poinformowały, że podczas mistrzostw świata w 2014 roku w Brazylii cała reprezentacja Rosji mogła stosować zakazane środki dopingujące.

FIFA sensacyjnych informacji nie potwierdza, ale rzecznik organizacji zaznaczył, że postępowanie w tej sprawie trwa. - FIFA nadal bada zarzuty skierowane przeciwko rosyjskim piłkarzom - skomentował medialne całą sprawę rzecznik FIFA.

Angielskie gazety sugerują, że rosyjskie władze nie tylko wiedziały o dopingu swoich sportowców, ale również wspierały ich w nielegalnych działaniach.

Reprezentacja Rosji na mundialu w Brazylii nie wygrała żadnego meczu. Zremisowała z Koreą Południową i Algierią (1:1) oraz przegrała z Belgią (0:1).

Za rok mistrzostwa świata zostaną rozegrane w Rosji.

Więcej o: