Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Ekstraklasa. Probierz już w Cracovii. Dostanie ogromną sumę pieniędzy na transfery

Nowy szkoleniowiec Cracovii, Michał Probierz, rozpoczął już treningi z zespołem i jest bardzo zadowolony z nowej pracy. Tym bardziej, że prezes krakowskiego klubu, Janusz Filipiak, obiecał mu 4 miliony złotych na transfery - informuje "Przegląd Sportowy".

Probierz od początku wprowadził pewne zmiany w drużynie. Jak zawsze dba o szczegóły, kazał więc namalować kilka linii na boisku w celu efektywniejszego treningu. Zapytany o ocenę swojej nowej pracy, odpowiedział żartem: - Jest boisko, można napić się kawki, czego chcieć więcej?

Podczas konferencji prasowej był uśmiechnięty i cierpliwie odpowiadał na pytania dziennikarzy. Zapewnił, że podpisany dwuletni kontrakt jest dopiero początkiem długiej współpracy, a celem jest wprowadzenie Cracovii do europejskich pucharów.

Jeśli po dwóch latach obie strony zadecydują o przedłużeniu współpracy, Probierz będzie najdłużej pracującym trenerem Cracovii za kadencji prezesa, Janusza Filipiaka.

Filipiak już na początku zapewnił Probierza, że dostanie zadowalającą kwotę na transfery. Nieoficjalnie mówi się, że będą to aż 4 miliony złotych.

- Chcemy budować racjonalnie. Cracovia ma być bardzo silnym klubem. Klubem, a nie tylko drużyną - powiedział optymistycznie Probierz. Całość na stronie "Przeglądu Sportowego".

Łukasz Piszczek w "Wilkowicz Sam na Sam": "Pomyśleliśmy: ktoś rzucił kamieniem w szybę. Ale autobus aż się uniósł i już wiedzieliśmy, że to był wybuch"