Sport.pl
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Jakub Rzeźniczak i Tomasz Jodłowiec mogą przejść do Śląska Wrocław

Śląsk Wrocław, który zanotował słaby poprzedni sezon planuje poważne wzmocnienia w najbliższym oknie transferowym. Drużynę prowadzoną przez Jana Urbana może zasilić nawet 8 piłkarzy, m.in. Tomasz Jodłowiec i Jakub Rzeźniczak z Legii Warszawa.

Według "Przeglądu Sportowego" nowymi zawodnikami Śląska mogą zostać Jakub Słowik, Michał Chrapek, Djordje Cotra, Jakub Kosecki, Igors Tarasovs oraz Oktawian Skrzecz. Wspomniani piłkarze będą testowani przez 11. klub poprzedniego sezonu Lotto Ekstraklasy i w ciągu kilku najbliższych dni okaże się, czy wszyscy podpiszą umowy. 

Szefowie dolnośląskiego klubu negocjują również pozyskanie Tomasza Jodłowca z Legii Warszawa. Defensywny pomocnik, który w przeszłości bronił już barw Śląska miałby dołączyć do wrocławian na zasadzie wypożyczenia. Największym problemem w rozmowach z Legią są jednak zarobki piłkarza, ponieważ miesięcznie inkasuje on około 20 tysięcy euro, a w Warszawie chcą, aby Śląsk pokrył w 100% zarobki zawodnika podczas jego pobytu we Wrocławiu. Tyle w Śląsku nie zarabia nikt. Właściciele wrocławskiego zespołu chcą jednak negocjować warunki umowy.

Jak dodaje Antoni Bugajski, który poinformował o ewentualnych wzmocnieniach Śląska, Legia jest również chętna na wypożyczenie Śląskowi Jakuba Rzeźniczaka, w tym przypadku problemem również są jednak zarobki 30-latka.

Więcej o:
Komentarze (18)
Jakub Rzeźniczak i Tomasz Jodłowiec mogą przejść do Śląska Wrocław
Zaloguj się
 • 100-lec

  Oceniono 2 razy 2

  nie ważne czy zarabia 20k w euro czy pln bo i tak wszystko przerżnie w kasynie

 • rownowaznik

  0

  Trzeba było napisać że Ronaldo przejdzie, jak tylko namówią go do zarabiania 3000brutto/mc.

 • rs_81

  0

  Nie rozumiem. Po co Śląsk się porywa na takich zawodników jak Rzeźniczak czy Jodłowiec, doskonale wiedząc, że chłopaki zgarniają po 100 000 zł miesięcznie. Nie stać Was w Śląsku, to nie pytajcie. Myślicie, że Legia odda Wam dwóch 30 - letnich zawodników do gry i będzie jeszcze płacić im połowę pensji. Gdyby to byli młodzi gracze - owszem. Pograliby, wypromowaliby się itp. Ale Jodłowiec i Rzeźniczak to już nie młode wilki. Doświadczeni gracze, którzy albo odchodzą do innego klubu za pieniądze dla Legii i dobry kontrakt indywidualny, albo są wypożyczeni z opcją, że klub wypożyczający płaci im 100% pensji. W innym przypadku to lepiej trzymać takich piłkarzy w Legii na rezerwie.

 • marcinpilich

  0

  Ja czytałem w PS, że Jodła zarabia 20k PLN. Może panowie redaktorzy się dogadają między sobą...

 • cassius-clay

  Oceniono 1 raz -1

  Czyli jak zwykle - Śląsk ściąga szrot z wysokimi pensjami, a młodzi piłkarze z Dolnego Śląska przebijają się w Lubinie. Z pewnością tysiące inwestorów będą chciały przejąć taki klub.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX