Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

ŁKS Łódź jednak z awansem?! Jest komunikat Komisji ds. Licencji Klubowych PZPN

ŁKS Łódź nie awansował na boisku, ale z powodu decyzji Komisja ds. Licencji Klubowych PZPN może rozpocząć nowy sezon w II lidze.

Finishparkiet Drwęca Nowe Miasto Lubawskie nie otrzymał licencji na grę w II lidze. Klub, który wyprzedził w ligowej tabeli ŁKS Łódź ma pięć dni na odwołanie się od decyzji. Jeżeli decyzja zostanie podtrzymana, to w II lidze zagra ŁKS.

Pełna treść komunikatu Komisji ds. Licencji Klubowych PZPN

Komisja w dniu dzisiejszym rozpatrzyła wnioski Klubów awansujących z II ligi do I ligi oraz Klubów III ligi do II ligi. Jednocześnie Komisja rozpatrzyła wniosek Klubu Górnik Łęczna na rozgrywki I ligi w sezonie 2017/2018. Po przeanalizowaniu dokumentacji Komisja postanowiła:

I. Przyznać licencję na rozgrywki II ligi w sezonie 2017/2018 bez sankcji i nadzorów następującym Klubom:

ŁKS Łódź,
Lech II Poznań – licencja na stadion we Wronkach,
Garbarnia Kraków – licencja na stadion miejski w Niepołomicach.
II. Przyznać licencję na rozgrywki II ligi w sezonie 2017/2018 Klubowi GKS 1962 Jastrzębie SA z nadzorem finansowym i sankcją regulaminową w postaci kary pieniężnej w wysokości 2000 zł w związku z naruszeniem kryterium F.01.

III. Nie przyznać licencji na rozgrywki II ligi w sezonie 2017/2018 następującym Klubom:

Finishparkiet Drwęca Nowe Miasto Lubawskie – ze względu na nieprzedstawienie większości dokumentów wymaganych przez Podręcznik Licencyjny oraz niewskazanie stadionu spełniającego wymogi licencyjne dla Klubów II ligi.
Gwardia Koszalin – ze względu na liczne naruszenia kryteriów licencyjnych oraz niewskazanie stadionu spełniającego wymogi licencyjne dla Klubów II ligi.
IV. Przyznać licencję na rozgrywki I ligi w sezonie 2017/2018 z nadzorem infrastrukturalnym następującym Klubom:

Raków Częstochowa,
Odra Opole,
Radomiak Radom.
V. Przyznać Licencję na rozgrywki I ligi w sezonie 2017/2018 Klubowi Puszcza Niepołomice z nadzorem infrastrukturalnym oraz z nadzorem z zakresu Personelu i Administracji.

VI. Przyznać licencję na rozgrywki I ligi w sezonie 2017/2018 Klubowi Górnik Łęczna z nadzorem infrastrukturalnym oraz finansowym, a także nałożyła na Klub ograniczenie wysokości wynagrodzeń.

Nadzory infrastrukturalne zostały nałożone na kluby awansujące do I ligi w związku z koniecznością realizacji zaleceń modernizacyjnych wynikających z raportów z wizytacji obiektów oraz w celu zamontowania oświetlenia zgodnego z kryterium I.10 Podręcznika Licencyjnego, do rozpoczęcia rundy wiosennej sezonu 2017/2018.

Komisja rozpatrywała tylko wnioski Klubów III ligowych, które uzyskały awans sportowy do rozgrywek II ligi. W sytuacji gdy Klub, który awansował do II ligi ale nie otrzymał licencji na rozgrywki, weryfikowany był wniosek kolejnego Klubu z najwyższym miejscem w tabeli danej grupy.

Od powyższej decyzji klubowi przysługuje odwołanie do Komisji Odwoławczej ds. Licencji Klubowych PZPN wnoszone za pośrednictwem Komisji ds. Licencji Klubowych PZPN w terminie 5 dni.