Transfery. AC Milan chce piłkarza Ruchu Chorzów!

Jeden z najmłodszych zawodników, którzy występowali w zeszłym sezonie na boiskach Ekstraklasy - Przemysław Bargiel, znalazł się na transferowej liście życzeń szefów włoskiego AC Milan. Właściciele klubu z Mediolanu są w stanie zapłacić za 17-latka przeszło milion złotych.

Według informacji portalu związanego z chorzowskim klubem "niebiescy.pl", największym zwolennikiem transferu młodego pomocnika jest Massimiliano Mirabelli - dyrektor AC Milan. Bargiel spodobał się Mirabellemu w grudniu ubiegłego roku, kiedy ten był jeszcze dyrektorem rywala "Rossonerich" - Interu. Ówczesny działacz "Nerazzurrich" był pod wrażeniem gry zawodnika, który do Mediolanu przyleciał na kilkudniowe testy. Wychowanek Ruchu po testach wrócił do Polski, jednak cały czas był obserwowany przez działacza mediolańskiego klubu.

Bargiel to najmłodszy debiutant w lidze od 25 lat. W momencie pierwszego ligowego meczu dla Ruchu, w którym rywalem chorzowian była Cracovia zawodnik miał dokładnie 16 lat i 34 dni. Od 2016 roku młody piłkarz wystąpił w sześciu oficjalnych spotkaniach pierwszej drużyny "Niebieskich" (5 spotkań w lidze i 1 mecz w Pucharze Polski).

Według danych serwisu, który poinformował o zainteresowaniu ze strony Milanu, włoski klub jest skłonny zapłacić za zawodnika 300 tysięcy euro.

Więcej o: