Paweł Cibicki jednak chce grać dla Polski? PZPN mówi: "nie, dziękujemy"

Paweł Cibicki, który na Euro U-21 reprezentuje Szwecję, w przeszłości występował w kadrach młodzieżowych naszego kraju. Ostatecznie chłopak o polskich korzeniach wybrał zespół Trzech Koron. Mimo zapewnień ze strony zawodnika, że chce grać dla Szwedów, okazuje się, iż niedawno PZPN otrzymał od menedżera zawodnika ofertę występów Cibickiego dla kadry... Adama Nawałki.

Czyli gdybyś miał wybierać raz jeszcze, to po raz kolejny wybrałbyś grę dla Szwecji? - pytał Cibickiego po pierwszym meczu Szwedów na Euro 2017 dziennikarz Sport.pl Konrad Ferszter. - Tak - odparł bez wahania piłkarz. Jego słowa kłócą się jednak z informacją przekazaną Polsatowi Sport przez Pawła Drażbę, rzecznika prasowego reprezentacji Polski do lat 21.

- Do PZPN-u wpłynęło pismo od menedżera Pawła Cibickiego z zapytaniem, czy jesteśmy zainteresowani grą zawodnika w dorosłej reprezentacji Polski. On podobno tak, ale my niestety już nie. Paweł był kilkukrotnie zapraszany na zgrupowania reprezentacji młodzieżowych, obiecał wiele razy, że się stawi, jednak później wybrał Szwecję - tłumaczył Drażba.

Cibicki występował w latach 2013-2014 w kadrach Polski do lat 19 i 20. W poniedziałek w Lublinie będzie miał okazję do rywalizowania z piłkarzami, z którymi mógł grać w jednej drużynie. Dla Polaków potyczka ze Szwedami będzie meczem o wszystko na Euro. Po porażce ze Słowacją biało-czerwoni muszą zdobyć komplet punktów, by liczyć się w walce o awans do półfinału turnieju.

Całą rozmowę Konrada Fersztera z Pawłem Cibickim przeczytać można TUTAJ.

Zobacz wideo
Więcej o: