Bayern Monachium chce Cristiano Ronaldo! Poważne źródło potwierdza

"La Gazzetta dello Sport" poinformowała, że Bayern Monachium interesuje się Cristiano Ronaldo. Sensacyjna informacja o transferowych planach mistrzów Niemiec pojawiła się na okładce włoskiej gazety.

Wszystko wskazuje na to, że Cristiano Ronaldo pożegna się z Realem Madryt. Poinformował o tym portugalski dziennik "A Bola", a  sensacyjne doniesienia o Portugalczyku potwierdziło BBC. Portugalczyk jest zawiedziony brakiem wsparcia ze strony klubu po tym, jak hiszpańska prokuratura oskarżyła piłkarza o oszukanie urzędu skarbowego na ponad 14 mln euro.

Ronaldo miał ukryć w latach 2011-2014 dochody z tytułu praw do wizerunku, używając w tym celu firmy założonej na Brytyjskich Wyspach Dziewiczych. Portugalczyk w swoim zeznaniu podatkowym poinformował o zarobkach w wysokości 11,5 mln euro, gdy realna kwota miała być o ponad 30 mln wyższa. Teraz zawodnikowi grozi nawet kara pozbawienia wolności, choć jak spekulują eksperci, prawdopodobnie cała sprawa zakończy się na wysokiej karze finansowej.

Problemy Ronaldo chce wykorzystać Bayern Monachium - poinformował włoski dziennik "La Gazzetta dello Sport". Sprowadzenie Portugalczyka do Monachium nie będzie jednak łatwe. Mistrzowie Niemiec rywalizują o Ronaldo z Paris Saint-Germain i Manchesterem United.

Informacje największego, sportowego dziennika we Włoszech podsycają słowa Uliego Hoenessa. Prezydent Bayernu przyznał, że kibice w Monachium mogą spodziewać się odpalenia transferowego granatu i w tym przypadku klub nie będzie patrzył na klubowe finanse - poinformował "Sport Bild".

BBC: Cristiano Ronaldo chce odejść z Realu Madryt

Więcej o: