Lech Poznań się wzmacnia. Mario Situm blisko Kolejorza

Chorwackie media są przekonane, że Mario Situm zostanie latem wypożyczony z Dinama Zagrzeb do Lecha Poznań. Skrzydłowy w przeszłości współpracował z obecnym trenerem Kolejorza Nenadem Bjelicą.

W latach 2014-2016 Situm występował na zapleczu Serie A w prowadzonej m.in. przez Bjelicę Spezii Calcio (szkoleniowiec pracował w klubie w sezonie 2014/2015). Tam również był jedynie wypożyczony z Dinama.

Situm może stać się szybko czołową postacią Lecha. W Zagrzebiu w minionym sezonie rozegrał pięć meczów w fazie grupowej Ligi Mistrzów, zadebiutował także w reprezentacji Chorwacji, dostając szansę w starciach z Chile i Chinami. Gra na pozycji prawego pomocnika, ale w razie konieczności może występować również jako boczny obrońca. Jego największe zalety to szybkość i wszechstronność.

 

Według serwisu transfermarkt wartość piłkarza wynosi około 1,5 miliona euro. Lech nie zamierza jednak póki co przeprowadzać transferu definitywnego. Piłkarz zostanie wypożyczony z opcją pierwokupu - czytamy w serwisie Sportske Novosti. Testy medyczne Situma zaplanowane zostały na piątek.

Zobacz wideo
Więcej o: