Roberto Carlos podejrzany o stosowanie dopingu

Mistrz świata z 2002 roku i jeden z najlepszych obrońców w historii piłki nożnej, Roberto Carlos, jest podejrzany o stosowanie dopingu. Brazylijczyk w latach zawodowej kariery miał odwiedzać lekarza, któremu zarzucono przepisywanie sportowcom nielegalnych środków.

Znany reporter śledczy, Hajo Seppelt, oraz telewizja ARD twierdzą, że są świadkowie, którzy widzieli wchodzącego Carlosa do kliniki dr. Julio Cesara Alvesa. Człowiek ten sam przyznawał się do podawania sportowcom zakazanych leków utrudniających wykrycie w ich organizmach dopingu. Brazylijczyk miał się u niego zjawić w lipcu 2002 roku.

Sam podejrzany stanowczo zaprzecza postawionym zarzutom. Za pośrednictwem mediów społecznościowych napisał: - Stanowczo odrzucam nieodpowiedzialne zarzuty niemieckiej telewizji ARD i zaznaczam, że nigdy nie wspomagałem się substancjami mogącymi niesprawiedliwie zwiększyć moją przewagę nad kolegami z boiska.

Roberto Carlos grał na pozycji lewego obrońcy. Słynął z potężnego uderzenia lewą nogą, którą zdobył wiele widowiskowych bramek. Do jego największych sukcesów należy mistrzostwo świata zdobyte z kadrą Canarinhos w 2002 roku oraz trzy zwycięstwa w Lidze Mistrzów z Realem Madryt.

Więcej o: