Sport.pl
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Polska - Rumunia. Służby porządkowe interweniowały w sektorze kibiców z Rumunii

Według rumuńskich mediów podczas sobotniego meczu Polski z Rumunią na Stadionie Narodowym w Warszawie w sektorze gości musiały interweniować służby porządkowe. Fani z Rumunii mieli zostać sprowokowani przez Polaków.

Do incydentu doszło na początku drugiej połowy spotkania, kiedy polscy kibice mieli zacząć skandować "Wielkie, wielkie Węgry!". Kraj ten nie jest w najlepszych stosunkach z Rumunią. Punktem zapalnym trwającego od kilku lat sporu są Seklerzy, mniejszość węgierska zamieszkująca w Rumunii wschodnią część Siedmiogrodu i domagająca się autonomii.

Rumuńscy fani na okrzyki polskich fanów zareagowali agresją. Z relacji serwisu fanatik.ro wynika, że goście próbowali przedrzeć się na sektory zajmowane przez Polaków, ale przeszkodziła im w tym stadionowa ochrona. Służby porządkowe użyły gazu łzawiącego.

Polska pokonała w sobotę Rumunię 3:1 po hat-tricku Roberta Lewandowskiego. Na cztery kolejki przed końcem zmagań w eliminacjach biało-czerwoni mają sześć punktów przewagi nad zajmującymi kolejne w grupie E lokaty Duńczykami i Czarnogórcami.

El. MŚ 2018. Polska - Rumunia 3:1. Lewandowski: "Dzisiaj zrobiliśmy kolejny krok ku Rosji"

Więcej o:
Komentarze (33)
Polska - Rumunia. Służby porządkowe interweniowały w sektorze kibiców z Rumunii
Zaloguj się
 • ru-rah

  Oceniono 19 razy 13

  Siedziałem kilka miejsc od ich sektora. Faktycznie, była grupka nastu rosłych facetów przebranych za Nocną Straż, którzy sprowokowani jakąś zaśpiewką ruszyli w kierunku szansonisty. Ja nic nie zrozumiałem, ale nie znam tajemnych sygnałów drwali. Tylko patrzyłem, jak na kilka sekund włącza im się tryb berserk, aby pod wpływem dwóch psiknięć gazu zmienić się w rozkaz "maskę włóż". I koniec. Chyba byli zadowoleni, bo w gruncie rzeczy coś się wreszcie wydarzyło. Cały mecz się rozglądali, czy może gdzieś, ktoś,coś. Filmowe chłopaki. Orginały, trzeba przyznać. Polskich śpiewaków nie widziałem, ale wszędzie poznałbym ten znajomy, cuchnący piwem skowyt.

 • uszatek_2

  Oceniono 11 razy 9

  ... tak jak nie było możliwe pozbieranie i zidentyfikowanie wszystkich szczątków ofiar smoleńskiej katastrofy - czym w tej chwili znów SZCZUJE się Polaków na Polaków !!!!!!! , tak samo nie było możliwe ODDZIELENIE normalnych kibiców naszej drużyny (niejednokrotnie z dziećmi...) , od zwykłych BURACZANYCH KIBOLI....!!!!!! I w tym tkwi problem !!!!!!! BURAKÓW WZMOŻONYCH NARODOWO należało BŁYSKAWICZNIE SPACYFIKOWAĆ - nie patrząc na ilość krwi... !!!!!!!!! Tego służby podobno nie zrobiły w koniecznym wymiarze ... ????? - i stąd te jaja....! Polacy !! - musicie się opanować bo Jaro szczuje i zmierza do konfrontacji siłowej a do tego nie możemy dopuścić...!!! - tak to odbieram... - niestety...

 • kibic_prawdziwy

  Oceniono 10 razy 8

  artykuł tak prawdziwy jak polityka dzisiejszych czasów. jak ponad 50 tysięcy kibiców tak i ja tam byłem i widziałem co się wydarzyło. wszystko zaczęło się od tego, że grupa około 20-30 osób (nie nazywam ich celowo kibicami) ubranych w biało-czerwone stroje przebiegła (nie zważając na to kogo po drodze tratują, byli tak agresywni, że Polscy kibice siedzący w miejscu dokąd oni dobiegli zaczęła uciekać na wyższe części trybun, rodzice nieśli dzieci na rękach w pośpiechu) niemalże przez 3-4 sektory w okolice sektora kibiców Rumunii i zaczęła ich prowokować swoim zachowaniem (gesty, hasła po rumuńsku). zwykła banda pseudokibiców. część Rumunów odpowiedziała takim samym zachowaniem i stąd całe zamieszanie. służby zadziałały po 3-4 minutach, gdy już "nasi" zdążyli się wykrzyczeć. nie jestem przekonany czy reakcja służ była właściwa, bo należało spacyfikować grupę Polaków i odesłać ich na swoje sektory. dziwi mnie jednak to, że w polskich mediach takich faktów nie podano a próbuje się przenieść winę na Rumunów.

 • Marcin Zmarca

  Oceniono 8 razy 6

  Rumunia była jedynym krajem w Europie po I WŚ który wspierał Polskę. Po wybuchu II WŚ do Rumunii uciekł rząd Polski, generalicja, posłowie, lekarze, adwokaci, przedsiębiorcy, bogacze, czyli elita hahaha narodu. Tchórze i szczury. No ale w szkole tego wam nie powiedzą bo to wstydliwa karta w historii Wielkiej Polski.

 • andywawa1958

  Oceniono 4 razy 2

  lengyel magyar baratom...

 • pyosalpinx

  Oceniono 1 raz 1

  Nie myslalem ze ta nacja w ogole jest zdolna do agresji.....Rumuni ktorych znam to typy "skomplikowanych, nudnych, bezplciowcow"

 • doktoron

  0

  "Według rumuńskich mediów podczas sobotniego meczu Polski z Rumunią na Stadionie Narodowym w Warszawie w sektorze gości musiały interweniować służby porządkowe" rozumiem, że według was było inaczej, tak??

 • krzysztof_ptk

  0

  Kibicie z dobrą historyczną znajomością. Wiedza z niedzielnych szkółek? Nauczyli się języków?

 • emigrant78

  0

  Przecież było dokładnie odwrotnie:) Skąd wy czerpiecie informacje, z pudelka???

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX