Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Premier League. Manchester United podjął decyzję! Przyszłość Ibrahimovicia przesądzona

Zlatan Ibrahimović nie przedłuży kontraktu z Manchesterem United. Szwedzki gwiazdor wracający do zdrowia po ciężkiej kontuzji będzie musiał szukać nowego klubu.

35-latek w minionym sezonie rozegrał 28 spotkań w Premier League, w których 18 razy wpisał się na listę strzelców. Doświadczony snajper nie pomógł jednak swojemu zespołowi w najważniejszej części sezonu, kiedy „Czerwone Diabły” walczyły o miejsce premiowane grą w europejskich pucharach, a także mierzyły się w finale Ligi Europejskiej z Ajaksem. „Ibra” odniósł bowiem bardzo poważną kontuzję zerwania więzadeł w kolanie, przez co wypadł z gry na kilka miesięcy.

Pomimo początkowych deklaracji włodarzy Manchesteru United, mówiących o tym, że nie zostawią Zlatana w trudnych momentach, teraz pojawiły się informacje, że będzie zupełnie inaczej. Według informacji portalu „Sky Sports”, Manchester nie skorzysta z opcji przedłużenia kontraktu Szweda o kolejne 12 miesięcy, zapisanej w umowie Ibrahimovicia. Dzięki odejściu doświadczonego zawodnika, 6. drużyna zakończonego niedawno sezonu Premier League, uwolni swój budżet płac o niemal 19 milionów funtów.