Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Arda Turan zaatakował dziennikarza i zrezygnował z gry w reprezentacji

Piłkarz Barcelony Arda Turan zaatakował jednego z dziennikarzy na pokładzie samolotu tureckiej kadry. Powodem agresywnego zachowania zawodnika miały być publikacje dziennikarza dotyczące rzekomego domagania się przez reprezentantów Turcji większych wynagrodzeń za występy w drużynie narodowej.

Incydent miał miejsce w trakcie lotu tureckiej kadry wracającej z towarzyskiego meczu z Macedonią (0:0). Turan, wściekły na Bilala Mese za jego teksty o finansowym sporze piłkarzy ze Związkiem, które doprowadziły do konfliktów w drużynie, miał złapać dziennikarza za szyję i próbować go uderzyć. Zawodnika Barcelony w porę powstrzymali koledzy z zespołu.

Gdy o zajściu poinformowały tureckie media, selekcjoner reprezentacji Fatih Terim wyrzucił Turana za zgrupowania kadry. Sam zawodnik niedługo później poinformował na zwołanej przez siebie konferencji prasowej, że całego zajścia nie żałuje. Dodał również, że kończy karierę reprezentacyjną.

W kadrze Turan rozegrał 97 meczów i zdobył w nich 16 bramek. Największy sukces z reprezentacją osiągnął na mistrzostwach Europy w 2008 roku, kiedy Turcja odpadła z rozgrywek dopiero w półfinale.

Zobacz wideo