Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Glik stracił trenera? Jardim jedną nogą w Chinach

Trener AS Monaco Leonardo Jardim jest dogadany z chińskim Beijing Guoan! Taką informację podał portugalski dziennik "A Bola". Na przenosiny trenera musi zgodzić się jeszcze ekipa mistrza Francji.

Portugalska gazeta jest pewna, że trener ma ustalone warunki umowy z Beijing  Guoan i podaje jej szczegóły. Trzyletni kontrakt pozwoli zarobić trenerowi 36 mln euro. Rocznie zatem będzie bogatszy o 12 mln. Dziennik dodaje też, że Chińczycy zaproponowali Monaco 8 milionów euro za zwolnienie szkoleniowca z trwającej do 2019 roku umowy. To może być jednak za mało. W jego klauzuli odejścia wpisano kwotę wynoszącą 15 mln euro.

Monaco oczywiście chciałoby trenera zatrzymać. Władze klubu już zaproponowały mu trzykrotność obecnego wynagrodzenia. Zostając w Księstwie zarabiałby teraz 4,5 mln euro. To cały czas propozycja, która przy chińskich ofertach wygląda skromnie.

Jardim jest trenerem Monaco od 2014 roku. W tym czasie wywalczył z klubem mistrzostwo Francji i awansował z nim do półfinałów Ligi Mistrzów. Zawodnikiem AS Monaco od połowy 2016 roku jest Kamil Glik.