Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Pijany reprezentant Czech spowodował wypadek. Nie zagra na Euro U-21 w Polsce

1,5 promila alkoholu miał pomocnik Sparty Praga i młodzieżowej reprezentacji Czech Ales Cermak, który w nocy z soboty na niedzielę rozbił samochód na przedmieściach Pragi. Niespełna 23-letni piłkarz miał furę szczęścia. Stracił przytomność, ale w ostatniej chwili z palącego się auta wyciągnęli go strażacy. Na Euro U-21 w Polsce nie zagra.

Pijany Cermak uderzył rozpędzoną Skodą Octavią RS w drzewo. Auto stanęło w płomieniach. Kierowcę, który stracił przytomność po uderzeniu, przed spaleniem uratowali strażacy, którzy szybko dojechali na miejsce zdarzenia. Zdjęcia z miejsca wypadku opublikowane w czeskiej prasie robią przerażające wrażenie. Auto ma kompletnie zniszczony przód, ogień strawił niemal całe wnętrze. Cermak miał mnóstwo szczęścia, że pomoc nadeszła na czas.

Po wypadku Cermak został przebadany alkomatem. Badanie wykazało 1,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Zaraz potem został przewieziony z obrażeniami klatki piersiowej do szpitala. Okazało się, że miał połamane trzy żebra. Czeka go dłuższa przerwa od piłki.

Jego kariera jest teraz na zakręcie. Piłkarz, który w 90 minucie w marcowym sparingowym meczu z reprezentacją Polski (1:2) strzelił zwycięskiego gola, na młodzieżowe mistrzostwa Europy w naszym kraju nie pojedzie. Nie wiadomo też, co z jego transferem ze Sparty Praga do Pilzna.

Mistrzostwa Europy do lat 21 odbędą się w Polsce w dniach 16-30 czerwca. Czesi w fazie grupowej zmierzą się z Niemcami, Danią i Włochami.

Zobacz wideo