Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Powody spadku formy Thomasa Mullera według niemieckiej gazety "TZ"

Thomas Muller nie zaliczy tego sezonu do udanych. Jedynie 5 zdobytych bramek w 29 meczach Bundesligi i coraz częstsze przesiadywanie na ławce rezerwowych ewidentnie wskazują na kryzys napastnika Bayernu Monachium. Niemiecka gazeta "TZ" podała przyczyny spadku jego formy.

Monachijska gazeta "TZ" poddała analizie grę Mullera w ostatnim czasie. Tytuł brzmi: "W sezonie 2016-2017 zaczął upadać mit Thomasa Mullera" i choć brzmi on brutalnie, statystyki pomagają uznać go za słuszny.

Łączny dorobek Mullera w tym sezonie to 8 bramek (z czego 3 w Lidze Mistrzów) i 17 asyst. Dla porównania w rozgrywkach 2015-2016 Niemiec trafił do siatki 32 razy.

Dziennikarz "TZ" winą obarcza trenera Bayernu:

- Fani Bayernu Monachium zastanawiają się, czy Muller nie padł ofiarą taktyki stosowanej przez Carlo Ancelottiego. Wiadomo, że 27-latek najlepiej czuje się jako podwieszony napastnik, ponieważ wtedy może pomiędzy formacjami obronnymi rywala dokonywać niekonwencjonalnych wyborów, co, jak sam nie raz podkreślał, najbardziej lubi. Ancelotti nie przewiduje jednak takich rozwiązań. Drużyna gra systemem 4:3:3, rolę środkowego napastnika spełnia Robert Lewandowski, a Muller zmuszony jest grać na skrzydle.

Trener Bayernu kilkukrotnie zastosował lubianą przez Mullera taktykę, ale było to stanowczo za mało. Niemiec musi teraz poważnie rozważyć swoją przyszłość. Wiele głosów w Bawarii mówi o transferze. Kiedyś wydawało się to mało prawdopodobne, lecz teraz jest jak najbardziej możliwe.