Niespodziewany kandydat na trenera Pogoni Szczecin?

Kazimierz Moskal zdecydował, że odejdzie z Pogoni Szczecin po zakończeniu obecnego sezonu. Władze klubu już zaczęły się rozglądać za potencjalnymi następcami Moskala. Jednym z kandydatów na nowego szkoleniowca Pogoni jest były piłkarz tego klubu - Krzysztof Zięcik.

Krzysztof Zięcik to były piłkarz Pogoni Szczecin. Szkoleniowiec jest absolwentem prestiżowej szkoły trenerskiej w Clairefontaine. 56-latek jest jednak mało znany na naszym rynku trenerskim, bo w Polsce jeszcze nie pracował.

Jak informuje Interia, Zięcik jest już po rozmowach z działaczami Pogoni Szczecin, ale nie jest jeszcze przesądzone, czy 56-latek będzie nowym szkoleniowcem Portowców.

Zięcik od blisko trzydziestu lat mieszka we Francji i tam zdobywał trenerskie doświadczenie. Szkoleniowiec w latach 2006-2008 pracował w reprezentacji Gwinei, w której był asystentem selekcjonera. Zięcik prowadził także młodzieżową drużynę Gwinei. W Polsce można było o nim usłyszeć dwa sezony temu. Polak był wówczas trenerem małego klubu z okolic Lille - Irys Club Croix, a jego drużyna doszła do 1/8 Pucharu Francji.

Zobacz wideo
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.