Polsat zerwał współpracę z Wojciechem Kowalczykiem

Polsat zerwał współpracę z Wojciechem Kowalczykiem. Były piłkarz reprezentacji Polski nie będzie już ekspertem w programach piłkarskich tej stacji. Powodem są jego ostre wpisy na Twitterze.

Kowalczyk współpracował z Polsatem od kilku lat, był gościem w studiu lub współkomentował mecze. Często występował w programie "Cafe Futbol" w Polsacie Sport, ale po raz ostatni wystąpił tam 1 stycznia.

- Obecnie nie współpracujemy z Wojciechem Kowalczykiem, zrezygnowaliśmy z jego udziału w naszych programach - przekazał portalowi Wirtualnemedia.pl. Tomasz Matwiejczuk, rzecznik prasowy Telewizji Polsat. Nie jest wykluczone, że Kowalczyk za jakiś czas znów pojawi się w studiu Polsat Sport. - Nie mam pojęcia, czy za kilka lat wróci. Nie wyznaczyliśmy sobie żadnej cezury czasowej. Po prostu stwierdziliśmy, że na razie dziękujemy mu za współpracę - wyjaśnił Matwiejczuk.

Nieoficjalnie wiadomo, że decyzja została podjęta ze względu na ostre opinie Kowalczyka, jakie często wygłasza na Twitterze, czy to w kwestiach sportowych czy też politycznych.

Zobacz wideo
Więcej o: