Futbol. Katastrofa lotnicza Chapecoense. Zaskakująca oferta sponsorska dla klubu: na koszulkach Qatar Airways?

Katarskie linie lotnicze, którym skończy się w czerwcu 2017 czteroletni kontrakt z Barceloną, są zainteresowane sponsorowaniem Chapecoense. Klubu, który stracił niemal całą drużynę w katastrofie lotniczej w Kolumbii.

O propozycji Qatar Airways napisał brazylijski portal UOL. Taki pomysł miał się pojawić podczas wizyty w Katarze jednego z szefów Chapecoense, Plinio Arlindo De Nes Filho. A właściwie - rewizyty, bo w grudniu, niedługo po katastrofie, Chapeco odwiedził szef katarskiej federacji piłkarskiej hamad Bin Khalifa Bin Ahmed Al-Thani. Katarczyk zaprosił wówczas do swojego kraju drużynę U-17 brazylijskiego klubu, na prestiżowy turniej drużyn w tej kategorii wiekowej.

Chapecoense straciło niemal całą drużynę w najtragiczniejszej katastrofie lotniczej jaka się zdarzyła w futbolu. W nocy z 28 na 29 listopada samolot wiozący piłkarzy, sztab i działaczy Chapecoense na mecz finałowy Copa Sudamericana rozbił się pod Medellin. Zginęło 71 z 77 osób, w tym 19 piłkarzy.

Od ostatniego tygodnia stycznia odbudowany w kilka tygodni zespół, do którego sprowadzono 24 nowych piłkarzy, znów rozgrywa mecze, na razie w mistrzostwach stanowych i w Primeira Liga, czyli nieoficjalnych rozgrywkach stworzonych przez grupę klubów. Chapecoense ma w tym sezonie grać aż o siedem trofeów, w tym pierwszy raz o Copa Libertadores, najważniejszy klubowy puchar na zachodniej półkuli.

Według informacji UOL, linie Qatar Airways mogłyby zastąpić na koszulkach dotychczasowego sponsora, bank państwowy Caixa, który jest najważniejszym sponsorem w brazylijskiej piłce klubowej. Płacił Chapecoense 4 mln reali (ponad 5 mln złotych) rocznie, ale jeszcze nie przedłużył umowy, która wygasła w styczniu. Plinio De Nes Filho zasugerował, że klub przed rozpatrzeniem propozycji Qatar Airways chciałby dać możliwość złożenia oferty dotychczasowemu sponsorowi.

Pierwszy mecz Chapecoense po katastrofie [ZOBACZ]

Więcej o: