Oburzający wpis wiceprezesa PZPN. "Wojciechowski powinien rozstrzelać Kucharskiego i Majdana"

Józef Wojciechowski "powinien rozstrzelać Cezarego Kucharskiego i Radosława Majdana" - taki wpis na Twitterze zamieścił nowy wiceprezes PZPN ds. zagranicznych Andrzej Padewski.

To odpowiedź Padewskiego na wpis Zbigniewa Bońka, który w piątek w ironiczny sposób podziękował obu panom za pomoc w wygranej w wyborach na prezesa PZPN. Obaj popierali kandydaturę Wojciechowskiego i mocno zaangażowali się w jego kampanię. W poście Padewski wspomniał też o Waldemarze Baryle, Tomaszu Kłosie, Zdzisławie Kręcinie, Edwardzie Potoku oraz Dariuszu Smagorowiczu, którzy również stali za byłym właścicielem Polonii Warszawa.

Padewski to prezes Dolnośląskiego Związku Piłki Nożnej. Znajduje się on też w zarządzie PZPN, gdzie zajmuje się sprawami zagranicznymi. Za swój wpis działacz przeprosił kilkanaście minut później.

Na Walnym Zgromadzeniu PZPN, które miało miejsce w piątek w hotelu Sofitel Victoria, Boniek został wybrany prezesem Związku na kolejną kadencję. Na dotychczasowego szefa głos oddało 99 delegatów, a na jego kontrkandydata Józefa Wojciechowskiego zaledwie 16.

Zobacz wideo