Karamoko Dembele z Celtiku dostał powołanie od Szkocji i... trenuje z Anglią

13-letnia rewelacja z Celtiku Glasgow, Karamoko Dembele, za kilka dni ma rozegrać pierwszy mecz w barwach reprezentacji Szkocji do lat 16, ale właśnie widziano, jak trenuje z... kadrą Anglii U15

Dembele stał się gwiazdą mediów po tym, jak zadebiutował z ławki rezerwowych w meczu Celtiku U20 z Hearts . Wielkie firmy - m.in. FC Barcelona i Bayern Monachium - zwróciły na niego uwagę po tym, jak sieć oszalała na punkcie filmików, prezentujących jego talenty.

Rodacy obawiają się jednak, że niepewne staje się również, której reprezentacji barw zechce bronić. Odkryto, że właśnie przebywa na zgrupowaniu angielskich młodzików do lat 15. Urodzony w Londynie Dembele mógłby grać także dla Anglii i - ze względu na rodziców - dla Wybrzeża Kości Słoniowej.

Jako że już od pięciu lat chodzi do szkoły w Glasgow, największą chrapkę miała jednak na niego Szkocja. Dembele miał zadebiutować w jej reprezentacji do lat 16 w niedzielnym meczu z Irlandią Północną.

 

Trener Celtiku zaniepokojony

Brendan Rodgers uważa, że młody talent nie osiągnął jeszcze odpowiedniego poziomu dojrzałości, by grać ze starszymi. Nie wiedział o tym, że chłopiec pojawi się na boisku w meczu z Hearts. Szkot sądzi też, że na niebezpieczeństwo narażają go wślizgi ze strony większych kolegów.

- Karamoko to dzieciak. Oto, kim jest. To nie 13-letni chłopak w ciele 19-letniego mężczyzny. Bez względu na zdolności i szybkość, martwi mnie raczej to, że 25-latek może wejść mu wślizgiem. Jestem ojcem i martwię się z perspektywy rodzica - dodaje.

- Ale Karamoko to talent i będzie parł do przodu. Czy zajmę się nim bardziej osobiście? Tak - zapewnił. Dzieciak nie potrzebuje teraz więcej popularności.

Wybrano "Złotego Chłopca"! Oto talenty na miarę Messiego czy Aguero