Ivan Klasnić walczy o życie. Były reprezentant Chorwacji cierpi na niewydolność nerek

Ivan Klasnić, były napastnik m.in. Werderu Brema czy Boltonu Wanderers, walczy o życie. Chorwat cierpi na niewydolność nerek.

Po raz pierwszy choroba dała o sobie znać w 2006 roku, gdy grał w Werderze. Otrzymał organ od własnej matki. Organizm odrzucił nerkę. Później dawcą został ojciec i Klasnić szybko wrócił na boisko. Ostatecznie karierę zakończył w 2013 roku w wieku 33 lat.

Jednak przeszczepiona nerka nie funkcjonuje już prawidłowo. Klasnić potrzebuje trzeciego przeszczepu. Obecnie poszukuje żyjącego dawcy, który mógłby uratować mu życie. Poszukiwania nie są jednak łatwe, przez co wpisał się na listę osób oczekujących na narząd od zmarłego dawcy. Czas oczekiwania w Niemczech wynosi średnio siedem lat.

Szczegółów choroby Chorwata nie zna jego 9-letnia córka Fabianna. - Chcę, by mogła normalnie funkcjonować. Wie, że jestem chory i często muszę chodzić do szpitala, ale nie wie dlaczego. Nie chcę jej straszyć - wytłumaczył Klasnić. W reprezentacji Chorwacji zagrał w 41 meczach i strzelił 12 goli. Najlepszy okres w karierze przeżył w Werderze Brema, w którym przez siedem lat strzelił 49 goli w 150 meczach i zdobył m.in. mistrzostwo oraz wicemistrzostwo Niemiec.

Zobacz wideo

Kojarzycie tych piłkarzy? Mieli być największymi gwiazdami futbolu!

Więcej o: