Leo Messi pomoże piłkarzowi, który stracił nogi

Były zawodnik Newmarket Town, Shaun Whiter, został potrącony przez nieuważnego kierowcę. W jednej chwili jego życie zmieniło się o 180 stopni. Shaunowi pomoże m.in. Leo Messi, który przekazał na aukcję koszulkę ze swoim autografem.

- Nie wiem, jak podziękować za to, co zrobił Lionel Messi oraz Arda Turan. Przeznaczyli na aukcję swoje koszulki, dzięki którym zdobędziemy przynajmniej część pieniędzy potrzebnych na dalsze leczenie. Muszę jednak przede wszystkim być wdzięcznym Joeyowi Abbsowi. Mój kolega zaraz po wypadku zadzwonił po pomoc - powiedział Shaun Whiter.

Shaun Whiter oraz Joey Abbs zatrzymali się w czasie jazdy samochodem, żeby zmienić oponę. Nieostrożny kierowca nie zauważył tego i spowodował tragiczny wypadek. Shaun Whiter stracił dwie nogi, a jego kolega został ranny.

Newmarket Town, Soham Town Rangers, Cambridge City and Fulbourn Institute - to drużyny, w których grali obydwaj poszkodowani. Te kluby rozegrają dziewiątego października turniej, który ma pomóc zebrać pieniądze potrzebne na leczenie i rehabilitację obu piłkarzy.

Shaun Whiter przeszedł w sierpniu operację w szpitalu w Cambridge. Przyznaje, że tragiczny wypadek zmienił jego życie, ale nie zamierza się załamywać. Za rok ma wziąć ślub. Zapowiedział też swój udział na igrzyskach paraolimpijskich.

Zobacz wideo

źródło: Okazje.info

Więcej o: