Aplikacja
Aplikacja Sport.pl LIVE
  POBIERZ

W FIFA 17 nie będzie Islandii, ćwierćfinalisty Euro 2016. Znamy powody

W najnowszej edycji gry piłkarskiej FIFA 17 nie zobaczymy reprezentacji Islandii, czyli ćwierćfinalisty Euro 2016. Dlaczego?

- Nie akceptujemy złego traktowania. Zaoferowano nam niecałe dwa miliony islandzkich koron (ok. 67 tys. złotych) - ujawnił w rozmowie z AFP szef tamtejszej federacji piłkarskiej Geir Thorsteinsson.

- To twórcy gry kupują prawa, a chcieli je dostać niemalże za darmo. Złożyliśmy kontrofertę, ale nie została zaakceptowana. Podejrzewam, że skontaktują się z nami za rok. Wiele milionów ludzi gra w tę grę. Islandia jest kultowym zespołem, a w tej grze to często mniejsze zespoły z interesującymi piłkarzami są popularne.

- Występ na Euro pokazał, że jesteśmy niezłym zespołem i wielu chciałoby nami grać. To przykre dla piłkarzy, ale to EA Sports [twórca gry] powinno być krytykowane. Jeśli mamy sprzedawać prawa, to powinno się to odbywać na drodze negocjacji i odpowiednich kwot. Twórcy tak tutaj nie postąpili - powiedział Thorsteinsson. W najnowszej edycji gry zobaczymy 47 męskich reprezentacji, w tym zajmujące 148. miejsce w rankingu FIFA Indie. Dla porównania, Islandia jest 27.

Zobacz wideo

Cristiano Ronaldo spotyka się z byłą miss Hiszpanii [ZDJĘCIA]

Więcej o: