Eliminacje MŚ 2018. Niesamowita grupa I. Sześciu liderów!

Niecodziennie rozpoczęła się rywalizacja w grupie I eliminacji mistrzostw świata w 2018 roku. Wszystkie trzy mecze zakończyły się remisami 1:1, przez co liderem grupy są... wszystkie zespoły.

Ukraina zremisowała 1:1 z Islandią, Finlandia 1:1 z Kosowem, a Chorwacja 1:1 z Turcją. Grupa wygląda unikalnie. W każdej z rubryk, przy każdym zespole jest taka sama cyfra. I liderem grupy I są wszystkie zespoły.

Co by było, gdyby wszystkie mecze eliminacji zakończyły się takim wynikiem? Według regulaminu o miejscach zespołów w grupie decydują kolejno: zdobyte punkty, różnica bramek, strzelone gole, zdobyte punkty w meczach między zainteresowanymi zespołami, różnica goli w meczach między zainteresowanymi zespołami, strzelone gole w meczach między zainteresowanymi zespołami, dodatkowy mecz lub mecze na neutralnym stadionie.

Ale te ostatnie przypadki zakładają remis między dwoma zespołami, a więcej kryteriów nie ma. Kto by więc awansował, gdyby wszystkie drużyny były liderami? Według regulaminu reguły ustalić musiałaby wtedy UEFA (po akceptacji FIFA). Prawdopodobnie decydujący byłby krajowy ranking.

Każdy sobie jednak zdaje sprawę, że taki scenariusz to science-fiction.

Milik utrzymał formę z Euro! Pazdan zablokował sam siebie [MEMY]