Eliminacje MŚ 2018. Historyczny gol i punkt Kosowa, Hiszpania rozbiła Liechtenstein

W swoim pierwszym meczu w eliminacjach mistrzostwa świata reprezentacja Kosowa zremisowała 1:1 w Tartu z Finlandią. Walkę o mundial w Rosji od wysokich wygranych rozpoczęli Hiszpanie, Walijczycy oraz Włosi.

W grupie I we wszystkich meczach padły remisy 1:1 i wszystkie drużyny mają po 1 punkcie. Swój pierwszy punkt w eliminacjach MŚ zdobyło Kosowo, a Valon Berisha został pierwszym strzelcem gola w meczu o punkty. Drużyna z Kosowa zremisowała 1:1 z Finlandią w Tartu, choć jeszcze godzinę przed meczem nie było wiadomo, którzy gracze będą mogli zagrać w kadrze. FIFA decydowała do ostatniej chwili w sprawie zawodników, którzy mieli już na koncie występy w innych reprezentacjach, a chcą grać dla Kosowa, które od maja jest członkiem FIFA. Ostatecznie sześciu graczom pozwolono na grę z Finlandią.

W grupie D liderem jest Walia po wygranej 4:0 z Mołdawią, dwie bramki strzelił Gareth Bale z Realu Madryt. Drugie miejsce dla Austrii, która pokonała 2:1 Gruzję, a dalej Serbia i Irlandia, które podzieliły się punktami (2:2).

W grupie G prowadzi Hiszpania, która rozbiła w pierwszym meczu pod wodzą nowego trenera Julena Lopeteguiego aż 8:0 Liechtenstein - po dwa trafienia zaliczyli Diego Costa, David Silva, Alvaro Mortata, a po jednym golu strzelili Victor Vitolo i Sergi Roberto. Drugie miejsce zajmują Włosi, którzy na wyjeździe pokonali Izreal 3:1, grając niemal całą drugą połowę w dziesiątkę po drugiej żółtej kartce dla Giorgio Chielliniego. Mecz Albanii z Macedonia przerwano w 77. minucie z powodu ulewy. Był remis 1:1. Spotkanie zostanie dokończone we wtorek.

We wtorek rywalizację o MŚ 2018 zaczną grupy A, B oraz I. W grupie B w pierwszej kolejce mistrzowie Europy Portugalczycy zagrają ze Szwajcarią. Początek wszystkich spotkań o godz. 20.45. Relacja na żywo w Sport.pl i aplikacji Sport.pl LIVE!