Lewandowski znowu strzela. Dobre oceny za mecz z Schalke

Robert Lewandowski strzelił dwa gole dla Bayernu Monachium w wygranym 3:0 meczu z Schalke 04. Światowe media doceniły występ Polaka i wystawiły mu wysokie noty.

Niemiecki "Sportal" wystawił Lewandowskiemu ocenę "2" (1 - klasa światowa). Dziennikarze docenili powrót Polaka do formy strzeleckiej, chociaż zauważyli, że w pierwszej połowie kapitan reprezentacji Polski był odcięty od podań i nie prezentował się najlepiej. Podobną notę (2) wystawili ran.de oraz Abendzeitung.

Portal goal.com dał 28-latkowi cztery gwiazdki na pięć. Identyczną notą w Bayernie może pochwalić się jedynie Chilijczyk Arturo Vidal - autor trzeciego trafienia. Dziennikarze "Bilda" stwierdzili, że Lewandowskiemu należy się najwyższa z ocen - 1.

- Cztery mecze bez bramki dla takiego napastnika, jak Lewandowski to wieczność. Nareszcie! Polak strzelił dwa gole i wyszedł z mini-kryzysu - czytamy w "Bildzie". Jestem bardzo zadowolony. Z Benfiką zacząłem mecz na ławce rezerwowych, co oczywiście nie jest powodem do radości. Taka przerwa jednak to dobry czas, by trochę odpocząć - stwierdził Polak.

W ocenie portalu whoscored.com najlepszym piłkarzem Bayernu był Arturo Vidal (8,73), Polak zasłużył na drugą notę w drużynie (8,62).

Kicker, który swoje oceny wystawia dopiero w poniedziałek, zauważa, że Lewandowskiemu przydał się jeden mecz przerwy. Polak w rewanżowym meczu ćwierćfinału Ligi Mistrzów z Benfiką na boisku pojawił się dopiero w drugiej połowie.

Polak w tym sezonie Bundesligi ma już na swoim koncie 27 bramek w 29 meczach. Ten wynik daje mu prowadzenie w klasyfikacji strzelców ligi niemieckiej.

whoscored.com: 8,62/10

Cudowna bramka Liverpoolu? Pewnie, ale to, co robił Arsenal, Ajax...Mistrzostwo!