Eliminacje MŚ 2018. Brazylia zremisowała z Urugwajem

Brazylia prowadziła z Urugwajem 2:0, ale ostatecznie zremisowała 2:2 w meczu piątej kolejki eliminacji do piłkarskich mistrzostwa świata 2018. Luis Suarez strzelił bramkę w swoim pierwszym meczu w kadrze od mundialu 2014.

Dla Suareza był to pierwszy mecz w kadrze po dyskwalifikacji na dziewięć meczów za ugryzienie Giorgio Chielliniego podczas MŚ w Brazylii. - Pokazaliśmy charakter, jak zawsze - powiedział Suarez po meczu, w którym po 25 minutach jego zespół przegrywał 0:2.

Już w 39. sekundzie spotkania prowadzenie Douglas Costa po podaniu Williana. Wynik podwyższył Renato Augusto, pomocnik grający w chińskim klubie Beijing Guo'an.

Kontaktową bramkę zdobył w 31 minucie Edinson Cavani po zagraniu Carlosa Sancheza. Wyrównał w drugiej połowie Suarez, przy biernej postawie Davida Luiza. Napastnik Barcelony mógł strzelić gola na wagę zwycięstwa, ale jego strzał z bliska odbił Alisson.

- Kiedy prowadziliśmy 2:0 mieliśmy ten mecz w rękach, ale potem go wypuściliśmy. Dużym błędem była strata pierwszej bramki - mówił po spotkaniu Augusto.

W tabeli po pięciu kolejkach Urugwaj jest drugi. Z dorobkiem 10 punktów o trzy ustępuje Ekwadorowi. Brazylia ma osiem oczek i jest trzecia. We wtorek Brazylia zagra na wyjeździe z Paragwajem, a Urugwaj z Peru

Na MŚ 2018 w Rosji zakwalifikują się cztery pierwsze zespoły z eliminacji, a piąty weźmie udział w barażach.

Ile zarobią polscy piłkarze na Euro 2016? W przeszłości pojawiały się odmienne kwoty

Kto jest lepszym napastnikiem, Suarez czy Neymar?