Euro 2016. Szlagier na remis. Włosi postawili się Hiszpanom

W najciekawszym czwartkowym meczu towarzyskim, Włosi zremisowali na własnym terenie 1:1 z reprezentacją Hiszpanii. Dla gospodarzy bramkę zdobył Lorenzo Insigne, a dla gości Artiz Aduriz.

Włosi zremisowali na własnym terenie z Hiszpanami 1:1 i mogą czuć niedosyt, ponieważ byli bliżej wygranej. Podopieczni Antonio Conte rzadziej byli przy piłce niż goście, ale gdy ją mieli to umiejętnie się przy niej utrzymywali. W pierwszej połowie nie doszło do wielu groźnych sytuacji bramkowych, a wszelkie celne strzały pewnie bronił Gianluigi Buffon i David de Gea.

Bramki padły dopiero w drugiej odsłonie. Wynik spotkania w 68. minucie otworzył rezerwowy gospodarzy Lorenzo Insigne. Dla gwiazdora Napoli był to pierwszy występ w reprezentacji od mundialu w 2014 roku.

Na odpowiedź Hiszpanów nie trzeba było długo czekać. Dwie minuty po straconej bramce, gola na wagę remisu zapewnił Artiz Aduriz. 35-letni Hiszpan z najbliższej odległości dobił strzał Alvaro Moraty i nie dał golkiperowi żadnych szans. Do końca spotkania wynik nie uległ już zmianie.

Hiszpanie na Euro zagrają w grupie z Chorwacją, Turcją i Czechami, natomiast Włosi zmierzą się z Belgią, Szwecją i Irlandią.