Euro 2016 przy pustych trybunach? "Nie możemy wykluczyć takiego scenariusza"

Istnieje zagrożenie kolejnych przypadków terroryzmu, dlatego nie możemy wykluczyć scenariusza, w którym Euro 2016 odbędzie się przy pustych trybunach - powiedział wiceprezydent komitetu wykonawczego UEFA Giancarlo Abete.

We wtorek w Brukseli w wyniku zamachów terrorystycznych na lotnisku Zaventem i stacji metra Maelbeek zginęły 34 osoby, a ponad 200 zostało rannych.

UEFA w tej sprawie wydała oświadczenie, w którym czytamy, że bezpieczeństwo kibiców jest centralnym problemem w trakcie organizacji turnieju. Pierwszą decyzją federacji było przeniesienie meczu Belgii z Portugalią z Brukseli do Leirii.

Abete nie wyklucza, że - w najgorszym wypadku - stadiony pozostaną puste. - Sparing można odwołać lub przełożyć, a wielkiego turnieju nie. Istnieje zagrożenie ataku, dlatego nie możemy wykluczyć scenariusza, w którym Euro 2016 odbędzie się przy pustych trybunach - stwierdził Włoch.

W listopadzie 2015 roku w wyniku aktów terroru w Paryżu zginęło 130 osób. Tragedia wydarzyła się w dniu meczu reprezentacji Francji. "L'Equipe" w przygotowanym przez siebie raporcie poinformował, że samobójczy atak miał mieć miejsce na trybunach Stade de France, a kolejne zamachy miały nastąpić w tłumie uciekających w panice ludzi.

Zobacz wideo

Jak wygląda Arjen Lewandowski, czyli połączyliśmy twarze piłkarzy. Rozpoznasz wszystkich? [QUIZ]

Więcej o: