Van der Sar wrócił na boisko i potwierdził klasę. Holender obronił karnego [WIDEO]

Edvin Van der Sar zakończył sportową karierę już w 2011 roku, ale w sobotę wrócił do futbolu i od razu został bohaterem drużyny VV Noordwijk. Były golkiper Manchesteru United obronił karnego i zapewnił swojemu macierzystemu klubowi cenny punkt.

Van der Sar nie uprawia już zawodowo futbolu od pięciu lat, ale wciąż pamięta swój fach. 45-latek otrzymał nietypową propozycje od swojego macierzystego klubu. W VV Noordwijk doszło do fali kontuzji, dlatego w klubie pomyślano, że ich wychowanek mógłby im pomóc.

Holender nie wahał się przez moment i uznał, że warto wrócić na murawę i wesprzeć swój pierwszy klub. W rozgrywkach czwartej ligi holenderskiej rywalem Noodrwijk byli Jodan Boys.

Van der Sar obronił karnego i uratował swój zespół od porażki. Interwencję, możecie zobaczyć tutaj[WIDEO]:

Mecz zakończył się remisem 1:1.

Edwin wciąż pamięta o klubie i bywa tutaj regularnie. Zakładamy, że jego występ był jednorazowy, ale i tak jesteśmy zachwyceni pomocą, jaką udzielił zespołowi. To był wielki rarytas dla naszych fanów - stwierdził Pieter Vink, dyrektor techniczny klubu.

Van der Sar to legenda holenderskiej piłki. W kadrze "Oranje" wystąpił aż 129 razy. W przeszłości grał w takich klubach jak Ajax Amsterdam, Juventu Turyn i Manchester United.

Ronaldo czy Messi? Kto to powiedział? [QUIZ]

"Kiełbasy do góry i golimy frajerów", "Kocham robić wślizgi, są lepsze od sexu", czy rozpoznasz autora cytatu? [QUIZ]

Więcej o: