Hakan Sukur - z Twittera do więzienia?

Kilka tweetów może spowodować, że Hakan Sukur, legenda reprezentacji Turcji i Galatasaray, trafi do więzienia. Były znakomity napastnik miał na swoim koncie obrazić prezydenta Turcji Recepa Erdogana i jego syna. Grożą mu 4 lata pozbawienia wolności!

Sukur dla reprezentacji Turcji zdobył 51 bramek w 112 spotkaniach. Był liderem kadry, która na mistrzostwach świata w 2002 roku zdobyła brązowy medal. Wszystkie jego piłkarskie zasługi nie mają jednak znaczenia dla oskarżycieli. Według nich Sukur miał na swoim Twitterowym koncie obrazić prezydenta Recepa Erdogana i jego syna. Piłkarz twierdził, że nie miał takich intencji, ale dla tureckiej prokuratury wpisy były jasne - Sukur celował w Erdogana.

Tureckie prawo jest bezlitosne dla tych, którzy krytykują prezydenta. Wyroki za atakujące go wpisy otrzymywali już dziennikarze i blogerzy, teraz cztery lata więzienia grożą Sukurowi. Zawodnik Galatasaray, Torino czy Milanu po zakończeniu kariery zajął się polityką. I co ciekawe startował w wyborach z list partii Erdogana. Po skandalu korupcyjnym w jej szeregach Sukur zaczął jednak krytykować byłych kolegów.

Proces ma ruszyć w przyszłym tygodniu, nie wiadomo czy piłkarz się na nim pojawi. Przebywa obecnie w Stanach Zjednoczonych, planuje otworzyć szkółkę piłkarską w Kalifornii i chce podszkolić język angielski.

Ta WAG jes śliczniejsza niż inne! Czyja to dziewczyna?

Zobacz wideo
Więcej o: