Skróty z ekstraklasy w TVP

Czy będzie w TVP magazyn ze skrótami meczów I ligi? - Będzie, ale nie od pierwszej kolejki - mówi firma Sportfive, pośrednik w negocjacjach. TVP jest bardziej sceptyczna

Pojawienie się magazynu ligowego w niekodowanej stacji było zapowiadane od wielu miesięcy. Od 1 maja będzie to nawet konieczne, bo prawo Unii Europejskiej nie zezwala na monopol na rynku telewizyjnych praw sportowych. Od wielu tygodni TVP negocjuje zakupienie licencji na pokazywanie pięciominutowych skrótów z meczów ligowych, które miałyby być emitowane w 2 TVP ok. godz. 19 w niedzielę. Mówiło się o półgodzinnym lub godzinnym programie. Materiał filmowy byłby przygotowywany przez Canal+ - właściciela praw do pokazywania polskiej ligi. - Z naszej strony nie ma żadnych oporów, kwestie finansowe też już dogadaliśmy. Negocjacje prowadzą w tej chwili TVP i firma Sportfive, czyli pośrednik, który jest właścicielem sublicencji na pokazywanie ligi w kraju - wyjaśnia Jacek Okieńczyc, szef sportu w Canal+, który nadal będzie pokazywać ligę na żywo. - Myślę, że w końcu się dogadają, ale TVP nie pokaże raczej dwóch pierwszych kolejek - ocenia Okieńczyc.

Większym optymistą jest Sportfive. - Pierwszej raczej nie będzie, ale druga powinna już być - mówi Andrzej Placzyński, dyrektor ds. sportowych. - W TVP niedawno zmienił się zarząd, cały czas powstają nowe plany, strategie, pojawiają się nowi ludzie. To trochę opóźniało rozmowy - dodaje Placzyński.

Zygmunt Lenkiewicz, szef sportu 2 TVP: - Żadnego porozumienia jeszcze nie ma. Rozmowy trwają, ale nie jestem w stanie powiedzieć, czy magazyn w ogóle będzie, a jeśli tak, to od kiedy. Problemów jest sporo, pieniądze są jednym z nich. Nie mam nic więcej do dodania.

- Tak mówią w TVP? Ja jestem bardziej optymistyczny co do naszych negocjacji i nie jest to kwesta pieniędzy. To wszystko - odpowiada Andrzej Placzyński.

Czy będziesz oglądał skróty z polskiej ekstraklasy w TVP?