Były bramkarz reprezentacji Kolumbii próbował popełnić samobójstwo. Grał jeszcze na mundialu w 2014

Faryd Mondragon, były bramkarz reprezentacji Kolubmii, targnął się na swoje życie. 44-latek przeżył - podaje The Guardian.

Władze kliniki w Cali, rodzinnym mieście Mondragona, potwierdziły, że najstarszy zawodnik w historii piłkarskich Mistrzostw Świata przebywa w szpitalu. - Jest pod stałą obserwacją medyczną, jego stan jest stabilny - mówią w szpitalu. Nie wiadomo kiedy były piłkarz wróci do domu.

- Tylko ja mam prawo do oceny swojego życia. Jestem zmęczony byciem osądzanym przez innych bez możliwości obrony - pisał Mondragon kilka godzin przed zdarzeniem. Media sugerują, że mógł być pod wpływem antydepresantów.

W wieku 43 lat i trzech dni, Mondragon pobił rekord Rogera Milli i stał się najstarszym zawodnikiem w historii, który wystąpił w turnieju finałowym Mistrzostw Świata. Kolumbia tego dnia pokonała Japonię (4:1). W przeszłości zawodnik reprezentował Real Saragossa, Galatasaray. Po zakończeniu kariery rozpoczął karierę eksperta telewizyjnego - podaje The Guardian na swojej stronie internetowej.

Zobacz wideo
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.