Messi w ataku, Maradona w pomocy. Argentyna wybrała reprezentację wszech czasów

Argentyński Związek Piłki Nożnej z pomocą pięciu zasłużonych dla tamtejszego futbolu wybrał najlepszą "11" wszech czasów. Lionel Messi jest jednym aktywnym piłkarzem, który został "powołany" do tej drużyny.

Władzom związku pomagali Carlos Ischia, Rubén Insua, Diego Cocca, Ricardo Zielinski i Ricardo Rezza. Po długich obradach zdecydowano, że zespół grałby w systemie 4-3-3 i zagrałby w składzie: Fillol; Zanetti, Perfumo, Passarella, Tarantini; Brindisi, Redondo, Maradona: Messi, Kempes i Batistuta.

Argentyńska drużyna wszech czasówArgentyńska drużyna wszech czasów AFA

Lionel Messi jest jedynym piłkarzem w zespole marzeń, który jeszcze kariery nie zakończył. Gracz Barcelony w kadrze zagrał 105 razy i strzelił 49 goli. W ataku jego partnerami byliby Gabriel Batistuta, który z 56 bramkami jest najlepszym strzelcem argentyńskiej kadry, oraz Mario Kempes, król strzelców złotego dla Argentyny mundialu w 1978 roku.

Na środku pomocy zagrałby uznawany za jednego z najlepszych piłkarzy w historii Diego Maradona, a partnerowaliby mu Fernando Redondo i Miguel Angel Brindisi.

W obronie nie mogło zabraknąć Javiera Zanettiego, który zagrał w 145 meczach w reprezentacji Argentyny (rekord), a także Daniela Pasarelli, Alberto Tarantiniego i Roberto Perfumo. Bramkarzem drużyny wszech czasów został Ubaldo Fillol, który zagrał na trzech mundialach, w 1978 roku bronił bramki złotej drużyny.

Czy Dariusz Szpakowski to powiedział? [QUIZ]

Andrzej Wrona relacjonuje turniej kwalifikacyjny do igrzysk na Snapchacie Sport.pl

Więcej o: