Wisła Kraków: koniec rządów Basałaja, nadchodzi era Czerwińskiego

W poniedziałek Wisła Kraków SSA przedstawi nowego prezesa - Tadeusza Czerwińskiego. Dotychczasowy szef zarządu klubu mistrzów Polski Bogdan Basałaj zostanie dyrektorem generalnym i będzie odpowiadał za inwestycje

Z zarządu wypadnie najpewniej również wiceprezes Zdzisław Kapka. Zatrudnienie Czerwińskiego to zagrywka pokerowa właściciela wiślackiej spółki Bogusława Cupiała. Czerwiński prywatnie jest przyjacielem prezesa Towarzystwa Sportowego Wisła Ludwika Miętty-Mikołajewicza, z którym się zna od lat 70., gdy był wiceprezesem ówczesnego Gwardyjskiego Towarzystwa Sportowego Wisła.

Tymczasem Wisła SSA jest na wojennej ścieżce z TS-em. Kością niezgody jest sprzeciw zarządu Towarzystwa wobec zamiany terenów, do jakiej dąży Tele-Fonika (spółka matka Wisły SSA) ze Skarbem Państwa: tereny fabryki kabli w Ożarówie za stadion i boiska treningowe przy Reymonta. Czerwiński jest bliski uzyskania zielonego światła od Miętty dla tej transakcji. W tym roku - jako członek rady nadzorczej Wisły SSA - wespół z przewodniczącym tego gremium Hubertem Praskim przeprowadzili już kilka spotkań z prezesem Mięttą.

Czerwiński to doświadczony dyplomata. Był konsulem generalnym w Chicago, pracował też na placówce w Moskwie i w Afryce, do niedawna pracował na stanowisku dyrektora handlowego w Banku Handlowym.

Bogdan Basałaj pracował jako prezes Wisły od czterech lat.

Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.