Eliminacje mistrzostw świata 2018. Pierwsze zwycięstwo Argentyny, wygrana Brazylii

Dopiero w czwartym meczu eliminacji mistrzostw świata 2018 Argentyna wygrała po raz pierwszy. ?Albicelestes? pokonali na wyjeździe Kolumbię 1-0. Trzy punkty dopisali sobie również Brazylijczycy (3-0 z Peru).

Zwycięskiego gola dla Argentyny strzelił w 20. minucie pomocnik Lucas Biglia dobijając piłkę do pustej bramki. Potem sędzia nie uznał gola rezerwowego Paulo Dybali; Argentyńczyk kilka minut później trafił w słupek.

Świetny występ dla Brazylii zaliczył Douglas Costa. Głównie dzięki niemu "Canarinhos" pokonali Peru aż 3-0. Skrzydłowy Bayernu Monachium strzelił pierwszego gola i asystował Renato Augusto przy drugim. Na kilkanaście minut przed końcem wynik spotkania ustalił Filipe Luis dobijając uderzenie Costy. To była pierwsza bramka pochodzącego z Polski lewego obrońcy w reprezentacji.

Jedyną drużyną z kompletem punktów pozostaje Ekwador, który wygrał swoje czwarte spotkanie. Tym razem pokonał na wyjeździe 3-1 Wenezuelę. Gwiazdą Ekwadoru był Jefferson Montero, który strzelił gola i zaliczył asystę.

Dotkliwej porażki doznało Chile. Przegrało na wyjeździe z Urugwajem aż 0-3. Gole strzelali Diego Godin, Diego Rolan oraz Martin Caceres. Za to Paragwaj pokonał 2-1 Boliwię.

Argentyna i Brazylia mają w tej chwili łącznie tyle samo punktów co Ekwador! Rywale Polski na MŚ 2006 mają na koncie 12 pkt. Za nimi jest Urugwaj (9 pkt), a kolejne miejsca zajmują Brazylia, Paragwaj i Chile (po 7 pkt). Szósta jest Argentyna (5 pkt), siódma Kolumbia (4 pkt). Boliwia i Peru mają po trzy punkty. Tabelę zamyka Wenezuela, która do tej pory przegrała wszystkie mecze. Na mistrzostwa świata awansują cztery najlepsze zespoły. Piąty zagra w barażu z reprezentantem Oceanii.