Zidane, Ronaldo, Beckham i Bergkamp znowu na boisku!? "Mundial Legend" już w 2017 roku

Zinedine Zidane, David Beckham czy Ronaldo ponownie wybiegną na murawę. W styczniu 2017 roku Meksyk zaprosi ikony futbolu, by powalczyły o złoty medal na "Mundialu Legend".

Chociaż brzmi to nieprawdopodobnie, ale Zidane, Beckham czy Ronaldo znów spotkają się na boisku i powalczą o złoty medal mistrzostw świata. Pierwsza edycja "Mundialu Legend" ma odbyć się w styczniu 2017 roku. Gospodarzem turnieju będzie Meksyk. Organizatorami tego przedsięwzięcia są dwie agencje marketingowe: The World Sport Company i Global W Mexico.

Podczas zwołanej konferencji w Berlinie przedstawiano szczegóły imprezy. Ambasadorzy tego turnieju - m.in. Juan Sebastian Veron i Patrick Kluivert - opowiedzieli o formule i zasadach turnieju. W Mistrzostwach Świata Legend będą mogli brać udział zawodnicy między 35. a 45. rokiem życia. W turnieju wystąpi 12 drużyn z czterech kontynentów. Swoje zespoły wystawi: Holandia, Niemcy, Włochy, Hiszpania, Francja, Anglia, Meksyk, USA, Brazylia, Argentyna i Japonia. "Czarny Ląd" będzie reprezentowany przez jedną wspólną drużynę, wystąpi ona pod szyldem "African XI".

Organizatorzy pragną, by nie zabrakło żadnej wielkie gwiazdy ostatniego dwudziestolecia w futbolu. Luis Nazario de Lima Ronaldo, David Beckham, Zinedine Zidane, Dennis Bergkamp, Alessandro Nesta, Luis Figo czy Roberto Carlos - oni wszyscy mają wziąć udział.

- Chodzi o to, by wasze dzieci, które wychowały się na grze Cristiano Ronaldo i Leo Messiego, zobaczyły takich zawodników jak "prawdziwy" Ronaldo - powiedział Tamer Al-Saoud, członek komitetu wykonawczego, który stoi za organizacją imprezy.

- Ten turniej to świetny sposób na to, by znów się zjednoczyć i spotkać kolegów z drużyny, dawnych rywali i przyjaciół - powiedział Patrick Kluivert.

Organizatorzy "Mundialu Legend" chcą, żeby mistrzostwa były rozgrywane na najwyższym możliwym poziomie sportowym. Dlatego zasady turnieju zostały specjalnie dopasowane do możliwości fizycznych (wiekowych) zawodników. Turniej co prawda ma być dwuetapowy z podziałem na fazę grupową i pucharową, ale długość spotkania ma wynosić jedynie 60 minut (2 razy po 30 min). Oprócz tego, zmiany będą nielimitowane, a piłkarz schodzący z boiska, będzie mógł ponownie pojawić się na murawie.

Jak traktować całe wydarzanie? Ciężko jest to określić, "Mundial Legend" na pewno jest głównie nastawiony na duży komercyjny zysk, ale... Kto z nas, nie tęskni za swoimi idolami i nie zobaczyłby ich na boisku raz jeszcze...

Więcej o: