Aplikacja
Aplikacja Sport.pl LIVE
  POBIERZ

"The Guardian" przedstawił listę 50 największych talentów na świecie. Jest Bielik!

Brytyjski "The Guardian" przygotował listę 50 największych talentów na świecie. To zawodnicy urodzeni w 1998 roku. Na liście znalazł się jeden Polak - Krystian Bielik z Arsenalu.

- Pomimo zaledwie pięciu ligowych występach w Legii Warszawa Bielik na początku roku stał się przedmiotem walki między Arsenalem a HSV. Arsenal uznał, że warto zapłacić nieco więcej, by podpisać z nim kontrakt. Gdy przyjechał do Londynu, zachwycił go Aaron Ramsey oraz jego "zastępcza mama" (osoba z którą mieszka), którą określił mianem perfekcyjnej dziesiątki. Arsene Wenger przerobił go z pomocnika na obrońcę, co wyszło mu znakomicie. Bielik jest dość wysoki - 189 cm wzrostu - i niektórzy trenerzy koszykówki w Polsce namawiali go do zmiany sportu, lecz na próżno. Jego doświadczenie w roli pomocnika pomaga mu w wyprowadzeniu piłki z tyłu i już w niedalekiej przyszłości powinien dostać pierwsze powołanie do reprezentacji Polski - napisano w uzasadnieniu.

 

Na liście znajdują się również m.in. tacy piłkarze jak Chorwat Davor Lovren (Dinamo Zagrzeb, młodszy brat Dejana, obrońcy Liverpoolu), Marokańczyk Hachim Mastour (wypożyczony z Milanu do Malagi), Norweg Martin Odegaard (Real Madryt) oraz jego rodak Rafik Zekhnini (Odds BK, interesować nim się mają Lech oraz Legia) czy Rumun Ianis Hagi (syn Gheorghe, FC Viitorul). Cała lista wraz z opisami poszczególnych zawodników jest dostępna pod tym linkiem.

Jak wyglądałyby koszulki reprezentacji, gdyby projektowałyby je znane firmy? Fenomenalne projekty [ZDJĘCIA]

Więcej o: