Relacja minuta po minucie

Legia Daewoo Warszawa - Amica Wronki 3:0 (1:0). Sobota, godz. 20.15. Stadion Legii, Łazienkowska 3. BRAMKI: Mięciel (45., z podania Majewskiego), Jarzębowski (51., z podania Majewskiego), Giuliano (85., po własnej akcji). SKŁADY. LEGIA: Robakiewicz - Jarzębowski,Zieliński, Magiera, Murawski - Giuliano, Majewski, Karwan, Wróblewski (84. Eresaba) - Mięciel (89. Mierzejewski), Kucharski. Amica: Mielcarz - Pęczak Ż, Bajor, Kukiełka, Bieniuk - Sokołowski, Jackiewicz (71. Kubicki), Sobociński, Zieńczuk - Kryszałowicz (83. Dudka), Król (60. Biliński). SĘDZIUJE: R.Małek z Katowic. WIDZÓW 9 tys.

Legia bez Tomasza Sokołowskiego i bez Marka Citki, który pomimo zapowiedzi nie zdołał wrócić do zdrowia. Na ławce słabiej ostatnio spisujący się Paweł Wojtala. Jest w składzie Adam Majewski, który w meczu z Wisłą dostał czerwoną kartkę. Najpierw otrzymał jednak dwie żółte i zgodnie z przepisami nie musi dzisiaj pauzować. Amica w najsilniejszym zestawieniu.

3 min - Adam Majewski zza pola karnego strzela nad poprzeczką.

5 min - Grzegorz Król sam na sam ze Zbigniewem Robakiewiczem. Bramkarz Legii wybija piłkę na rzut rożny.

7 min - Kolejny róg dla Amiki. Marek Bajor trafia głową w rodek bramki. Broni Robakiewicz.

9 min - Rajd Marcina Mięciela niemal od środka boiska. Faulowany utrzymuje się przy piłce i będąc przed Maciejem Mielcarzem podaje do Cezarego Kucharskiego. Napastnik Legii stojąc sześć metrów przed pustą bramką posyła piłkę nad poprzeczką.

10 min - Kontra gości. Sędzia nie zauważa, że Dariusz Jackiewicz jest na spalonym. Po podaniu pomocnika Amiki w dogodnej sytuacji znajduje się Król. W ostatniej chwili jego strzał blokuje Jacek Magiera.

17 min - Paweł Kryszałowicz na wolną pozycję do Marka Zieńczuka. Płaski strzał z lewej strony pola karnego łapie Robakiewicz.

24 min - Doskonały przerzut Bartosza Karwana do Kucharskiego. Ten ogrywa Mariusza Kukiełkę, a następnie z dwunastu metrów znowu nie umie pokonać Mielcarza. Piłka mija prawy słupek bramki Amiki.

32 min - Kilkudziesięciometrowy rajd Karwana. Piłka kopnięta z 25 metrów trafia wprost w ręce Macieja Mielcarza.

36 min - Kontra gości. Król do Kryszałowicza, który z kilku metrów nie trafia w bramkę. Za chwilę Kryszałowicz do Króla, a ten w pudłuje z dwóch metrów.

37 min - Mięciel do Giuliano. Brazylijczyk za daleko wypuszcza sobie piłkę i kiedy próbuje strzelać lepszy od niego jest Mielcarz.

38 min - Majewski do Kucharskiego, który tuż zza pola karnego kopie minimalnie obok prawego "okienka".

40 min - Po rogu Karwana głową strzela Mięciel. Piłkę na kolejny rzut rożny wybija Mielcarz.

41 min - Znów róg, po którym strzela Jacek Zieliński. Piłkę z linii bramkowej wybija Kukiełka.

43 min - Po wolnym Giuliano z prawej strony boiska po lewej stronie pola karnego piłkę przejmuje Magiera. Po jego podaniu Mięciel z "półwoleja" strzela nad poprzeczką.

45 min - GOOOOL dla LEGII!!! Sędzia przedłuża pierwszą połowę o minutę. Majewski dośrodkowuje z daleka, a Mięciel wyskakuje wyżej od próbującego mu przeszkadzać Jackiewicza. Strzał głową i piłka po koźle ląduje w lewym rogu bramki. To szóste trafienie Mięciela w tym sezonie ligowym. Arbiter odsyła zawodników do szatni.

PODSUMOWANIE I POŁOWY. Bardzo dobre spotkanie. Szybka gra z obu stron i mnóstwo okazji do zdobycia goli. Sam Kucharski trzykrotnie powinien był umieścić piłkę w siatce. Ale i gościom należała się bramka. Legia, jak często w tym sezonie przy Łazienkowskiej skuteczna dopiero w ostatniej akcji pierwszej połowy.

48 min - Amica nie umie wyprowadzić piłki z własnej połowy. Piłkę przejmuje Majewski, znakomicie podaje do Mięciela, ale ten trafia w nogi Mielcarza.

51 min - GOOOL DLA LEGII!!! Piłkę przejmuje Tomasz Jarzębowski i podaje na prawo do Majewskiego. Pomocnik gospodarzy natychmiast dośrodkowuje do wbiegającego w pole karne obrońcy. Jarzębowski głową posyła piłkę w lewy róg bramki. To drugi gol młodego obrońcy w drugim, kolejnym spotkaniu.

52 min - Magiera strzela obok słupka zza pola karnego.

58 min - Kontra gości. Kryszałowicz z pięciu metrów słabo uderza piłkę głową obok prawego słupka bramki Legii.

60 min - Zmiana w Amice. Za Króla wchodzi Radosław Biliński.

65 min - Kucharski w polu karnym przewracany przez Bajora. Sędzia nie decyduje się jednak podyktować "jedenastki".

69 min - Maciej Murawski w popisowy sposób powstrzymuje kontrę rywali, podaje do Mięciela, a ten z kilkunastu metrów strzela nad poprzeczką.

70 min - Dośrodkowanie Jarzębowskiego na głowę Mięciela. Piłka mija lewy słupek.

71 min - Zmiana w Amice. Za Jackiewicza wchodzi Jacek Kubicki.

75 min - Rzut wolny dla Amiki niemal z linii pola karnego Legii, po którym Kukiełka strzela nad poprzeczką.

83 min - Zmiana w Amice. Dariusz Dudka zmienia Kryszałowicza.

84 min - Zmiana w Legii. Za Radosława Wróblewskiego wchodzi Rowland Eresaba.

85 min - GOOOL DLA LEGII! Po wolnym Karwana piłka trafia przed pole karne Amiki. Tam przejmuje ją Giuliano. Mocno strzela, a piłka po nodze jednego z obrońców trafia do siatki.

86 min - Żółta kartka dla Pawła Pęczaka z Amiki za faul na Giuliano. Siódma bramka Brazylijczyka w polskiej ekstraklasie.

88 min - Wrzutka Karwana i Kucharski "szczupakiem" z kilku metrów posyła piłkę obok prawego słupka.

89 min - Zmiana w Legii. Za Mięciela wchodzi Łukasz Mierzejewski.

90 min - Koniec meczu.

PODSUMOWANIE MECZU

Druga połowa nieco gorsza od pierwszej, ale mecz i tak bardzo dobry. Po przerwie dominowała Legia. Warszawscy kibice skandowali: "Zostań Franek, zostań!" To prośba do prezesa stołecznego klubu, by szkoleniowcem Legii nadal był Franciszek Smuda. Klub z Łazienkowskiej po raz pierwszy od kilku lat przekroczył jesienią barierę 28 punktów. Dokładnie na półmetku ma ich 30.