Relacja minuta po minucie

Hoop Polonia Warszawa - Pogoń Szczecin 1:2 (1:1). Sobota, godz. 13 - ul. Konwiktorska 6. BRAMKI: Olisadebe 44. - Brasilia 17. karny, Gęsior 90. SKŁADY. POLONIA: Mariusz Liberda - Tomasz Ciesielski, Tomasz Wieszczycki (39. Mariusz Pawlak), Tomas Żvirgżdauskas - Mateusz Bartczak (74. Kaczorowski), Emmanuel Ekwueme, Maciej Scherfchen ŻCZ, Arkadiusz Bąk, Tomasz Kiełbowicz - Igor Gołaszewski (59. Bykowski), Emmanuel Olisadebe. POGOŃ: Siergiej Szypowski - Kazimierz Węgrzyn, Grzegorz Kaliciak, Dariusz Gęsior, Paweł Skrzypek - BrasiliaŻ, Paweł Drumlak, Dariusz Dźwigała (45. Wiechowski Ż), Dariusz Gęsior, Jacek Bednarz - Bartosz Ława (89. M. Kaczorowski), Dariusz Dubicki (74. Dymkowski). SĘDZIUJE: Krzysztof Słupik z Tarnowa. WIDZÓW: 5 tys.

Polonia gra ostatni mecz na własnym stadionie w tym roku. Na 14 tegorocznych spotkań ligowych odniosła 13 zwycięstw i raz - w derby z Legią, zremisowała. Ostatnia porażkę na Konwiktorskiej Polonia poniosła w sierpniu ubiegłego roku w meczu z Ruchem Chorzów prowadzonym wtedy przez obecnego szkoleniowca Pogoni Szczecin Edwarda Lorensa.

W Pogoni nie gra Grzegorz Mielcarski. Wczoraj Wydział Dyscypliny PZPN zawiesił go na trzy mecze za uderzenie głową Artura Kościuka podczas meczu z Odrą Wodzisław.

Ciekawostka: Czarne koszule grają dzisiaj w białych strojach.

1. min - Pierwsza akcja Pogoni: Gęsior atakuje lewą stroną boiska, dośrodkowuje w pole karne, jednak nie było tam żadnego z partnerów, który mógłby wykończyć akcję.

3. min - Po dośrodkowaniu Brasilli z głębi pola i po kiksie Wieszczyckiego do piłki w polu karnym dochodzi Ława, strzela jednak wysoko ponad bramką.

4. min - pierwszy strzał Polonii: Ekwueme blisko 20m obok prawego słupka.

6. min - kontra Polonii, lewą strona ruszył Kiełbowicz, ostro dośrodkował w pole karne, Skrzypek uprzedził Olisadebe wybijając piłkę daleko w pole.

8. min - świetnej okazji nie wykorzystał Dubicki. Będąc sam na sam z bramkarzem Polonii strzelił z 3m metrów ponad poprzeczką.

12. min - Kolejne dośrodkowania w pole karne polonistów, jednak piłkę umiejętnie wybijają defensorzy Pogoni.

13. min - ostry faul Drumlaka na Kiełbowiczu, sędzia nie decyduje się na żółtą kartkę.

14. min - Bąk z rzutu wolnego z lewego narożnika pola karnego strzela nad prawym spojeniem słupka i poprzeczką.

17. min - RZUT KARNY Dla Pogoni! Strzela Brasilia...... GOOLLL!!!

Brasilia dośrodkowuje z rzutu wolnego z lewej strony w pole karne. Tam w wyskoku piłkę ręką wybija Scherfchen, sędzia dyktuje rzut karny, a piłkarzowi Polonii pokazuje żółtą kartkę.

21. min - kilka minut przerwy: kibice Polonii rzucają na murawę race dymne. Gołaszewski uspokaja kibiców.

26. min - silny strzał Bąka zza pola karnego mija bramkę Pogoni o 2 metry.

27. min - udana akcja zespołu Polonii: Kiełbowicz dośrodkowuje z lewej strony na długi słupek, piłkę zbija do środka Bąk, tam na nią czyhał Olisadebe, lecz szybszy był od niego Szypowski.

30. min - udana kontra Pogoni: Gęsior po samotnym rajdzie lewą stroną boiska, dośrodkowuje w pole karnym, jednak jego partnerzy pozostali w środkowej części boiska, piłkę łatwo przechwycili defensorzy Polonii.

32. min - zamieszanie w polu karnym Polonii, do piłki próbowali dojść Wieszczycki i Drumlak. Zderzyli się ze sobą. Konieczna była interwencja masażystów.

35. min - strzał Bąka za pola karnego, obok lewego słupka bramki. Wcześniej wydawało się, że był podcięty przez Węgrzyna.

39. min - zmiana w Polonii: Pawlak za kontuzjowanego Wieszczyckiego.

42. min - kolejna groźna kontra Polonii, Bąk z lewej strony podaje w pole karne do Bartczaka, ten próbuje obrócić się jednak w ostatniej chwili Kaliciak wybijają mu piłkę.

44. min - GOOOL dla Polonii!!! Bak ostro dośrodkowuje w pole karne, tam przytomnie do piłki dochodzi Olisadebe i silnie strzela z 4 metrów pomiędzy nogami szczecińskich obrońców do siatki.

Koniec I połowy

Wyrównany mecz z lekką przewagą Polonii. Bramka dla szczecinian padła przypadkowo. W polu karnym ręką zagrał Scherfchen. Karnego wykorzystał Brasilia. Mistrzowie Polski cały czas atakowali. Bili jednak głową w mur. W ostatnich minutach mieli trzy doskonałe okazje, z których wykorzystali jedną. Po pięknym podaniu Bąka, Szypowskiego pokonał Olisadebe. To trzecia bramka tego napastnika w tym sezonie.

Początek II połowy

45. min - zmiana w Pogoni: Wiechowski za Dźwigałę.

49. min - druga żółta kartka i w konsekwencji czerwona dla Scherfchena za faul na Brasili! Trudna sytuacja Polonistów.

50. min - Brasila w ataku na bramkę Polonii. Wyszedł na pozycję sam na sam z bramkarzem, strzelił w lewy słupek, jednak minimalnie niecelnie.

51. min - indywidualna akcja Olisadebe, wykłada piłę Bąkowi tuż za pole karne, ten strzela bez namysłu silnie i płasko po ziemi w lewy róg bramki. Szypowski broni z najwyższym trudem.

55. min - strzał Pawlaka ze środka boiska na bramkę Pogoni. Niecelny.

57. min - Z rzutu wolnego z prawej strony na bramkę strzela Bąk, Szypowski efektowną paradą zatrzymuje piłkę na linii bramkowej.

59. min - zmiana w Polonii: Bykowski za Gołaszewskiego.

60. min - świetna kontra Gęsiora. Po samotnym rajdzie lewą stroną, wpada w pole karne, przez nikogo nie atakowany strzela, jednak Liberda instynktownie broni.

61. min - Kiełbowicz strzela na bramkę Szypowskiego z rzutu wolnego. Bramkarz nie ma kłopotów z obroną tego strzału.

63. min - komfortowa sytuacja szczecinian do zdobycia bramki. Brasilia po efektownym zwodzie wychodzi na pozycję sam na sam z Liberdą. Po prawej ma Drumlaka, do niego zagrywa. Drumlak ma kłopoty z opanowaniem piłki, rozpaczliwie interweniujący Liberda wybija mu futbolówkę. Klasyczna kontra dwóch na bramkarza.

66. min - żółta kartka dla Brasilii za faul na Liberdzie. W wyskoku uderzył bramkarza biodrem w głowę. Liberda wydaje się być kontuzjowany. Kilka minut przerwy.

71. min - Ława w rajdzie na bramkę Liberdy. Doskonałym wślizgiem Bartczak wybija piłkę z pod nóg rywala na rzut rożny.

74. min - zmiana w Polonii: Kaczorowski za Bartczaka.

74. min - zmiana w Pogoni: Dymkowski za Dubickiego.

81. min - żółta kartka Bartczak za faul na Kiełbowiczu.

83. min - Strzał Kiełbowicza z rzutu wolnego z ok. 25 metrów, Szypowski bez problemów łapie piłkę.

84. min - w odpowiedzi rzut wolny szczecinian, 23 metry do bramki Liberdy. Brasilia strzela w mór.

86. min - Ława wpada w pole karne Polonii, dośrodkowuje na głowę Dymkowskiego ten z kilku metrów przestrzela.

87. min - ponownie Ława, tym razem sam na sam z Liberdą. Zamiast strzelać, podaje do środka, tam nie było nikogo, kto mógłby zakończyć akcje strzałem. Poloniści wybijają piłkę.

89. min - zmiana w Pogoni: Kaczorowski za Ławę.

90. min - bramka dla Pogoni!!!! Ogromne zamieszanie polu karnym warszawiaków. Po kilku próbach strzałów na bramkę, ostatecznie piłka trafia pod nogi Gęsiora, ten tuż zza linii pola karnego strzela piłka mija rzucającego się Liberdę, odbija się od wewnętrznej strony słupka i wpada do bramki.

Gęsior strzelcem!

90. min - żółta kartka Żvirgżdauskas za faul na Brasili.