Relacja minuta po minucie

Widzew Łódź - Stomil Olsztyn 1:1 (1:1). Łódź, 4 listopada 2000 roku, stadion Widzewa przy al. Piłsudskiego 138. BRAMKI: 1:0 - Bogusz (25). 1:1 - Sawicki (40). SKŁADY. WIDZEW: Sławomir Olszewski - Daniel Bogusz Ż, Kenneth Karlsen Ż, Vidar Evensen, Przemysław Urbaniak - Mirosław Szymkowiak (41 Marcin Janeczko), Adam Kryger, Rafał Kaczmarczyk (75 Marcin Morawski), Sławomir Gula - Rafał Pawlak, Robertas Poskus. STOMIL: Andrzej Krzyształowicz - Artur Januszewski Ż, Tomasz Lenart, Andriej Syniczyn - Marek Kwiatkowski, Sławomir Matuk, Paweł Holc, Rafał Szwed (56 Piotr Orliński), Krzysztof Kowalczyk - Maciej Sawicki (87 Austin Hamlet), Piotr Matys. SĘDZIUJE: Marcin Borski (Warszawa). WIDZÓW: 1,5 tys.

Trwa wyrównana walka w środku pola, żadna z drużyn nie stworzyła groźnej sytuacji.

21 min - po prostopadłym podaniu od Kaczmarczyka Bogusz nie zdążył do piłki.

22 min - mocny strzał Szymkowiaka z pola karnego Krzyształowicz wybija na rzut rożny.

GOOOL!!!

1:0 dla Widzewa. 25 min - po dośrodkowaniu Karlsena z prawej strony Bogusz pokonał bramkarza strzałem głową.

28 min - po ładnym podaniu Pawlaka Kryger strzelił z 16 metrów nad bramką.

37 min - pierwszy groźny strzał Stomilu na bramkę Widzewa, ale po uderzeniu Szweda piłka przeleciała obok słupka.

GOOOL!!!

1:1. 40 min - po dośrodkowaniu Kwiatkowskiego Sawicki wepchnął piłkę do bramki. Widzew grał w tym czasie w osłabieniu, bo Szymkowiak był za boiskiem opatrywany przez masażystę.

41 min - zmiana w Widzewie: za Szymkowiaka wszedł Marcin Janeczko.

Sędzia doliczył dwie minuty do regulaminowego czasu.

Przerwa.

PODSUMOWANIE I POŁOWY: Widzew miał zdecydowaną przewagę, ale olsztynianie bronili się mądrze i groźnie kontratakowali, co zaowocowało wyrównującą bramką.

Rozpoczęła się druga połowa.

55 min - groźny strzał Bogusza z 16 metrów złapał Krzyształowicz.

56 min - zmiana w Stomilu: Szweda zastąpił Piotr Orliński.

56 min - Gula strzelił z bliska w boczną siatkę.

60 min - żółta kartka dla Bogusza za faul na Kowalczyka.

61 min - silny strzał Poskusa Krzyształowicz wybił na rzut rożny.

67 min - Pawlak strzelił z bliska wprost w Krzyształowicza. Po chwili Poskus kopnął pięknie, ale w spojenie słupka z poprzeczką.

73 min - groźnie uderzył Bogusz, Krzyształowicz odbił piłkę, a dobitka Guli też trafiła w bramkarza. Próbował jeszcze Karlsen, ale strzelił głową nad poprzeczką.

75 min - zmiana w Widzewie: za Kaczmarczyka wchodzi Marcin Morawski.

81 min - Holc w sytuacji sam na sam z bramkarzem uderzył tuż nad poprzeczką.

83 min - w polu karnym tuż przed linią końcową Gulę faulował Kwiatkowski i sędzia podyktował rzut karny.

Pawlak nie potrafił pokonać Krzyształowicza z jedenastu metrów. Bramkarz odbił piłkę, a dobitka głową Karlsena przeleciała nad bramką

87 min - żółta kartka dla Karlsena za faul na Matysie.

87 min - zmiana w Stomilu: za Sawickiego wszedł Austin Hamlet.

89 min - żółta kartka dla Januszewskiego za opóźnianie gry.