Relacja minuta po minucie

Pogoń Szczecin - Odra Wodzisław 2:1 (0:1). Szczecin, stadion przy ul. Twardowskiego, godz. 14. BRAMKI: 7 min.- Sibik, 58 min.- Mielcarski, 88 min.- Dźwigała. SKŁADY. POGOŃ: Szypowski, Węgrzyn, Skrzypek, Szubert Ż (45 Dźwigała), Gęsior Ż, Bednarz, Kaliciak, Drumlak, Dymkowski Ż (60 Dubicki), Mielcarski, Ława (79 Kaczorowski). ODRA: Pawełek, Sowisz Ż CZ, Augustyniak Ż (45 Marcin Staniek), Adamczyk, Matyja, Sibik Ż, Kosciuk Ż, Ruta, Rasiak, Chałbiński, Mirosław Staniek. SĘDZIUJE: Krzysztof Zdunek (Łódź). WIDZÓW 6 tys.

Relacja minuta po minucie

Pogoń Szczecin - Odra Wodzisław 2:1 (0:1). Szczecin, stadion przy ul. Twardowskiego, godz. 14. BRAMKI: 7 min.- Sibik, 58 min.- Mielcarski, 88 min.- Dźwigała. SKŁADY. POGOŃ: Szypowski, Węgrzyn, Skrzypek, Szubert Ż (45 Dźwigała), Gęsior Ż, Bednarz, Kaliciak, Drumlak, Dymkowski Ż (60 Dubicki), Mielcarski, Ława (79 Kaczorowski). ODRA: Pawełek, Sowisz Ż CZ, Augustyniak Ż (45 Marcin Staniek), Adamczyk, Matyja, Sibik Ż, Kosciuk Ż, Ruta, Rasiak, Chałbiński, Mirosław Staniek. SĘDZIUJE: Krzysztof Zdunek (Łódź). WIDZÓW 6 tys.

Tuż przed meczem w czasie rozgrzewki kontuzji doznał Marcin Malinowski i w jego miejsce w drużynie Odry występuje Augustyniak. Piłkarze Pogoni przystąpili do meczu ze swiadomością, że w Krakowie lider - Wisła wygrywa z Amicą już 2:0.

1 min.- zaczyna Odra, lecz szybko traci piłkę i już w pierwszej minucie z około dwudziestu metrów groźnie na bramkę Odry strzela Szubert.

7 min. - Sensacja!!!Gol dla Odry.

Paweł Sibik otrzymał doskonałe podanie z głębi pola od Ruty na szesnasty metr. Minął Węgrzyna i z mniej więcej czternastu metrów strzelił obok bezradnego bramkarza Pogoni.

12 min. - Żółta kartka dla Augustyniaka za faul na Kaliciaku.

18 - Żółta kartka dla Sowisza za faul na Bednarzu. Piłkarze Pogoni wykonywali rzut wolny, ale nie stworzyli zagrożenia dla bramki Pawełka

20 - Ponownie rzut wolny dla Pogoni, ale Pawełek dobrze broni ni to strzał, ni to dośrodkowanie Pawła Drumlaka

24 - Kolejna żółta kartka. Tym razem dla piłkarza Pogoni. Zobaczył ją Dariusz Szubert za faul na Sibiku.

26 - Mielcarski strzela na bramkę Odry, ale trafia w obrońcę.

31 - Czwartą żółtą kartkę dostaje Dariusz Gęsior za popchnięcie przeciwnika, a kolejną Paweł Sibik za niesportowe zachowanie.

Zawodnicy obu drużyn widząc, że sędzia ostro szafuje żółtymi kartkami coraz częściej kładą się na boisku symulując ciężkie kontuzje.

36 - i kolejna żółta kartka tym razem dla Dymkowskiego z Pogoni.

38 - Kiks Pawełka. ale na szczęście dla Odry bez konsekwencji. Skrzypek podawał z 40 metrów w pole karne. Bramkarz gości złapał piłkę ale ta wypadła mu z rąk i wyszła na róg.

41 - Ława sam na sam z bramkarzem, ale zamiast strzelać podawał wzdłuż bramki i obrońcy wybili piłkę na róg

43 - Drumlak podał do Szuberta, a ten był już sam na sam z Pawełkiem i nieskutecznie próbował przelobować bramkarza.

Koniec pierwszej połowy. W końcówce Pogoń przycisnęła, ale Odra prowadzi nadal jeden do zera. W żółtych kartkach 3:3. Mecz jak dotąd brzydki. Pogoń nie potrafi skonstruować jakiejś ciekawej akcji. Dogodne sytuacje do wyrównania, jakie portowcy mieli w pierwszej połowie wynikały bardziej z błędów piłkarzy Odry, niż z dobrej gry szczecinian. Odra bardzo szybko objęła prowadzenie i ogranicza się (jak na razie skutecznie) do przeszkadzania szczecinianom w grze wszelkimi możliwymi (dozwolonymi i niedozwolonymi) środkami.

46 min - zaczyna Pogoń. Pogoń atakuje.

48 - kontra Odry. Rasiak podaje w uliczkę do Chałbińskiego, ale ten z dwudziestu metrów strzela niecelnie.

53 - Kaliciak strzela z 30 metrów, ale niecelnie.

Pogoń stara się, ale nic jej dzisiaj nie wychodzi. Portowcy są zdecydowanie za wolni.

58 - JEEEEST GOOOOL!!!!!!!!!!! REMIS JEDEN - JEDEN

Bednarz dośrodkowuje w pole karne a tam bramkarz gości ponownie popełnił fatalny błąd wypuszczając piłkę z rąk. Dopadł do niej Mielcarski i wpakował ją do siatki

60 - Za Dymkowskiego wchodzi Dubicki.

61 - Dubicki podaje do Drumlaka, a ten w dogodnej sytuacji strzela tuż obok bramki.

64 - Kolejna niepewna interwencja Pawełka, który chyba odczuwa skutki urazu jakiego doznał w starciu z Mielcarskim, kiedy to ten zdobył wyrównującą bramkę.

68 - Dubicki minął dwóch obrońców wyszedł na pozycję sam na sam, ale strzelił wprost w bramkarza. Ten odbił piłkę przed siebie, a Dubicki zamiast od razu dobijać oddał piłkę do tyłu do Drumlaka. Ten również zwlekał i obrońcy zdołali zażegnać niebezpieczeństwo.

- W rewanżu Odra wyprowadza kontrę, lecz Sibik z 15 metrów strzela obok słupka.

77 - za faul na Bednarzu, Sowisz dostał drugą żółtą kartkę i od tej pory Odra grać musi w dziesiątkę.

79 - W Pogoni za Ławę wchodzi Kaczorowski

83 - Kaczorowski w polu karnym, ale zamiast strzelać próbował dośrodkowywać

86 - Drumlak pada w polu karnym, ale sędzia nie dopatrzył się faulu

- zmiana w Odrze. Gadomski wchodzi za Chałbińskiego

Rzut wolny iii GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL! DZWIGAŁA

88. Dźwigała z rzutu wolnego za faul na Kaczorowskim technicznym strzałem z 20 metrów umieścił piłkę tuż przy słupku.

90- Zmiana w Odrze . Za Rasiaka wszedł Socha.

- Sędzia doliczy 5 minut.

W doliczonym czasie żółta kartka dla Kościuka i kolejny rzut wolny wykonuje Dźwigała, lecz trafia w mur.

KONIEC MECZU!!! POGOŃ WYGRYWA 2:1

PODSUMOWANIE MECZU:

Pogoń przez cały mecz miała przewagę, ale przez jego większą część "biła głową w mur". Mądrze broniąca się drużyna z Wodzisławia, która niespodziewanie prowadziła niemal od początku meczu, od czasu do czasu groźnie kontrowała, Za rzadko jednak, by wywieźć ze Szczecina choć jeden punkt. O dużym pechu może mówić bramkarz gości Mariusz Pawełek, który kilkakrotnie obronną ręką wychodził z sytuacji sam na sam, ale kilkakrotnie też nie radził sobie z dośrodkowaniami piłkarzy Pogoni. To po jego błędzie gospodarze wyrównali. Wyrównujący gol uskrzydlił zawodników Pogoni, podobnie zresztą jak fakt, że od 77 minuty grali z przewagą jednego zawodnika. Atakowali do końca i na dwie minuty przed zakończeniem regulaminowego czasu gry zdobyli zwycięskiego gola.

Radosław Jagucki, Jakub Lisowski, Szczecin

Copyright © Agora SA