Relacja minuta po minucie

Amica Wronki - Pogoń Szczecin 1:2 (1:1). Niedziela, godz. 17.30, stadion przy ul. Lesnej we Wronkach. Bramki: 1:0 Kryszałowicz (45.), 1:1 Gęsior (45. z karnego), 1:2 Drumlak (68.). SKŁADY. AMICA: Stróżyński - Pęczak, Bajor, Dudka, Kukiełka (86. Bieniuk) - Sokołowski, Biliński, Sobociński, Zieńczuk - Król (62. Jackiewicz), Kryszałowicz Ż (68. Dawidowski CZ). POGOŃ: Szypowski - Doković, Węgrzyn, Gęsior, Skrzypek - Bednarz, Drumlak Ż (76. Wiechowski), Szubert Ż, Ława Ż (86. Kaliciak) - Dymkowski (58. Mielcarski Ż), Dubicki. SĘDZIA: Grzegorz Gilewski (Radom). WIDZÓW: 4 tys.

Mecz dwóch czołowych drużyn polskiej ligi wywołał ogromne zainteresowanie w małych Wronkach. Pojedynek ogląda ok. 4 tys. widzów, w tym 300 fanów Pogoni.

W Amice brakuje kontuzjowanych: Mirosława Siary, Bartosza Bosackiego, Grzegorza Wódkiewicza i Rafała Andraszaka, a w Pogoni: Radosława Majdana i zawieszonego za zcerwoną kartkę Brasilii.

Mecz w pierwszym kwadransie bardzo wyrównany. Oba zespoły boją się rywala. Na niecelny strzał Szuberta Amica odpowiedziała akcją Sobocińskiego, ale napastnik Amiki strzelił za słabo i Szypowski złapał piłkę.

18. min - Zółta kartka dla Szuberta za faul Kukiełce

20. min - sędzia Gilewski odgwizdał faul Dokovicia na Zieńczuku. Rzut wolny miał wykonywać Paweł Kryszałowicz, ale reklamował u sędziego, że mur zawodników Pogoni stoi za blisko. Za swoje pretensje dostał od arbitra... żółtą kartkę. Z wolnego strzelał Kukiełka, ale trafił piłką w mur. Dobitkę Kryszałowicza również zablokowali obrońcy Pogoni.

Szalikowcy Pogoni i Amiki mają jeden wspólny temat - razem obrażają drużynę Lecha Poznań.

25. min - Groźny kontratak wyprowadził Dymkowski - dośrodkowanie do Dubickiego zdołali jednak przerwać piłkarze z Wronek.

29. min - Gęsior przebiegł z piłką 30 m, po czym zza pola karnego uderzył na bramkę Amiki. Piłka przeleciała jednak tuż nad poprzeczką.

32. min - Drumlak zdobył gola, ale za swój strzał dostał... żółtą kartkę. Sędzia Gilewski odgwizdał bowiem pozycję spaloną, a Drumlak mimo tego pobiegł do przodu i strzelił obok bramkarza Amiki.

35. min - wspaniała okazja dla Pogoni. Ława zagrał piłkę z lewej strony boiska, Dubicki nie sięgnął piłki, ale doszedł do niej Dymkowski. Nikt go nie atakował, ale napastnik Pogoni trafił w nogi bramkarza Amiki. W odpowiedzi kontratak przeprowadziła Amica. Kryszałowicz przebiegł pół boiska i strzelił po ziemi. Szypowski odbił piłkę, po czym ją złapał tuż przed nadbiegającym Królem.

38. min - Pogoń bardzo groźnie atakuje. Tym razem Szubert strzelał z 16 m, ale Stróżyński złapał piłkę.

40. min - Gola dla Amiki mógł zdobyć... Skrzypek z Pogoni. Stał 25 m przed swoją bramką i odbił piłkę, że Szypowski piękną robinsonadą zdołał zażegnać niebezpieczeństwo.

44. min - Dokovic zabrał piłkę Królowi i przebiegł prawie całe boisko. Przy linii końcowej dośrodkował wprost na głowę Dymkowski, ale strzał napastnika Pogoni zablokował Pęczak.

45. min - GGGGOOOOOLLLLLL

1:0 dla Amiki

Kryszałowicz z bliska strzałem głową pokonał Szypowskiego po podaniu od Zieńcuka

Piłkarze jeszcze grają.

45. min - Karny dla Pogonii!!!

Stróżyński obronił strzał głową z bliska Dymkowskiego. Piłkę na 14 m przejął Drumlak, ale został sfaulowany przez Bajora

GOOOL DLA POGONI!!!

1:1 - Gęsior strzelił z karnego!!

Zawodnicy ze Szczecina długo się nie mogli zdecydować, który z nich będzie strzelał, gdyż nie było chętnego. W końcu Dymkowski wskazał na Gęsiora, a ten wykorzystał jedenastkę.

Sędzia Gilewski nie wznowił już gry

PODSUMOWANIE I POŁOWY: W meczu Pucharu UEFA Amiki z Herthą Berlin trener wronczan Stefan Majewski popełnił dwa błędy: nie wystawił Marka Zieńczuka (grał Tomasz Dawidowski) i Dariusza Jackiewicza (grał Radosław Biliński). Tym razem Zieńczuk występuje od początku meczu i jest wyróżniającym się gracze. Nie gra za to Jackiewicz, a środkowy pomocnik Amiki Biliński jest najsłabszy w drużynie. Pogoń częściej stwarza zagrożenie pod bramką Stróżyńskiego, ale bramkarz Amiki jest na razie najlepszym zawodnikiem na boisku.

Dubicki podał do Dymkowskiego na rozpoczęcie II połowy meczu. Oba zespoły występują bez znian.

49. min - Gęsior - zdaniem sędziego - sfaulował Kryszałowicza i Amica wykonywała rzut wolny z 18 m. Zieńczuk trafił jednak w głowę wysokiego Gęsiora.

Oba zespoły nie bardzo mają pomysł na rozegranie akcji. Zawodzą obaj rezyserzy gry - Szubert z Pogoni wybija piłkę na aut zamiast podawac do kolegów, a Biliński z Amiki częściej wraca do obrony niż gra w ataku.

Zniechęcony tym co prezentuje Pogoń, jej trener Pogoni Edward Lorens dokonał pierwszej zmiany. Za Dymkowskiego wszedł na boisko Grzegorz Mielcarski

60. min - Pięknie z 25 m strzelał z pierwszej piłki Kryszałowicz - Szypowski złapał jednak piłkę

Zmiana nastąpi również w Amice - w 62. min pojawia się wreszcie Jackiewicz, ale zastępuje nie Bilińskiego, a Króla

Zmiany domagają się także kibice Pogoni. - Darek Dźwigała - krzyczą.

W 64. i 66. min Paweł Pęczak dwukrotnie ratuje wślizgiem swój zespół przed utratą gola . Pogoń ma coraz większa przewagę i może to się zakończyć utratą gola przez Amicę.

68. GOOOL DLA POGONI!!!!

2:1 po strzale Drumlaka

Pomocnik Pogoni wbiegł w pole karne i strzelił z 14m. Piłka odbiła się od poprzeczki i następnie od ziemi, ale już za linią bramkową.

68. min - zmiana w Amice - Dawidowski za Kryszałowicza

Jeszcze tylko kwadrans do końca meczu, a Amica nie potrafi znaleźć sposobu na rywala.

76. min zmiana w Pogoni - Wiechowski zmienia Drumlaka

77. Czerwona kartka dla Dawidowskiego!!! Napastnik Amiki przegrał walke brak w bark z Veselinem Dokoviciem, a już za boiskiem uderzył pięścią obrońcę ze Szczecina. Dawidowski przebywał więc na boisku tylko 9 min. To już jego druga czerwona kartka w tym sezonie - poprzednio został ukarany za kopnięcie rywala w pucharowym meczu z Orlenem Płock

80. min - żółta kartka dla Ławy, który pyskował sędziemu. Już do zmiany przygotowany jest Kaliciak, który najprawdopodobniej zmini nerwowego Ławę

Pogoń rozgrywa sobie piłkę w środku boiska. - Ole krzyczą jej kibice po każdym udanym zagraniu. Piłkarze Amiki już chyba nie wierzą w możliwość zdobycia choćby punktu.

86. min - ostatnie zmiany w obu zespołach. Ławę zastępuje Kaliciak, a za Kukiełkę wchodzi na boisko Bieniuk

90. min - Sędzia doliczył dwie minuty

Żółta kartka dla Mielcarskiego za odkopnięcie piłki.

KONIEC MECZU!!! Kibice Pogoni świętują, a zawodnicy Amiki leżą załamani na środku boiska.