Orlen Płock - Śląsk Wrocław 2:1 (1:0) - relacja minuta po minucie

Orlen Płock - Śląsk Wrocław 2:1 (1:0). Sobota, 30 wrzesnia, godz 17.30, Płock ul. Łukasiewicza 34. BRAMKI: Paweł Bocian(28. min), Marek Saganowski(50. min), Marcin Janus(53. min). SKŁADY. ORLEN: Krupski - Wojnecki, Jurkowski, Bocian - Wilk Ż(76. min Gocejna), Sobolewski, Dąbrowski, Mouzie (62. min Maćkiewicz), Pastuszka - Nosal Ż, Saganowski (89. min Avaa). ŚLĄSK: Pyskaty - Sadzawicki, Seku, Janus - Nowakowski (46. min Włodarczyk), Wasilewski(54. min Stolarz), Jawny Ż, Stokowiec Ż, Lato - Kowalczyk Ż (77. min Jezierski), Nazaruk. SĘDZIUJE: Ryszard Wójcik (Opole). WIDZÓW: ok. 3000.

Mecz zaczyna się z 6 minutowym opóźnieniem.

1. min - Pod nieobecność pauzującego za kartki Dariusza Romuzgi opaskę kapitana Orlenu przejął Mariusz Nosal, który razem z Markiem Saganowskim rozpoczął spotkanie.

2. min - Po rogu Jacka Dąbrowskiego z 9 m główkował Maciej Pastuszka, ale piłka przeleciała wysoko ponad bramką gości.

3. min - Z dystansu strzela Dąbrowski tuż nad poprzeczką.

4. min - Pierwsza groźna akcja Śląska. Rajd lewą stroną boiska Macieja Kowalczyka kończy się dobrym podaniem na ósmy metr do szarżującego Sławomira Nazaruka. Napastnikowi gości piłka odskoczyła jednak od nogi i bez problemu złapał ją Jarosław Krupski.

7. min - Z 18 m płasko po ziemi i w środek bramki uderza Marek Saganowski, dlatego Krzysztof Pyskaty nie ma problemów z wyłapaniem piłki.

8. min - Po kolejnym rogu Dąbrowskiego Pastuszka przedłuża podanie głową i Pyskaty ratuje się wypiąstkowując piłkę z przed głowy czającego się Saganowskiego

10. min - Centra Jarosława Laty kończy się niecelną główką Piotra Jawnego.

19. min - Żółta kartka dla Kowalczyka za zagranie piłki ręką.

24. min - Mike Mouzie ładnie rozciąga grę Orlenu odgrywając na prawą stronę do Jerzego Wojneckiego. Ten miękko wrzucił na pole karne wprost na głowę Saganowskiego. Napastnik gospodarzy, choć drogę do bramki miał wolną uderzył nad poprzeczką.

28. min - GOOOOL DLA ORLENU. Tradycyjnie Dąbrowski centruje z rogu z prawej strony boiska. Piłkę próbował przyjąć na "klatę" Wojnecki, ale nie zdołał jej opanować. Do futbolówki dopadł jeszcze Paweł Bocian i z pięciu metrów wpakował ją do siatki między słupkiem a bramkarzem.

30. min - Z wolnego dośrodkowuje Lato, a po chwili główkuje Marcin Wasilewski. Krupski spokojnie łapie piłkę.

37. min - Sobolewski fauluje tuż przed linia pola karnego Nazaruka. Goscie długo zwlekali z wykonaniem rzutu wolnego, gdyż trwały przepychanki w murze. Między innymi za to żółtymi kartkami zostają ukarani Piotr Stokowiec i Robert Wilk.

39. min - W końcu Śląsk wykonuje rzut wolny. Segiej Seku strzela w mur, a po dobitce Marcina Wasilewskiego i rykoszecie piłka wychodzi na róg.

44. min - Z czuba próbuje pokonać Pyskatego Mouzie - bez powodzenia.

45. min - Sędzia przedłuża pierwszą połowę o dwie minuty.

PODSUMOWANIE I POŁOWY: Długo gospodarze nie mogli sobie poradzić z rozsądnie grającymi w obronie wrocławianami. Jedynego sposobu na rozerwanie defensywy gości nafciarze upatrywali w centrach na pole karne. Właśnie po takiej akcji objęli prowadzenie. Dopiero teraz Śląsk zagrał odważniej i ruszył do przodu. Bez efektu

46. min - Nowakowskiego zastępuje Włodarczyk.

50. min - GOOOOL DLA ORLENU. Bocian świetnie wzdłuż bocznej linii zagrał za plecy rywali do Dąbrowskiego. Ten z kolei idealnie odegrał do wbiegającego na 5 metr Saganowskiego. Zdobycie bramki było formalnością.

51. min - Pyskaty odbija strzał Saganowskiego wprost pod nogi Wilka, który zamiast wpakować piłkę do pustej bramki z bliska trafia w poprzeczkę.

53. min - GOOOOL DLA ŚLĄSKA. Z rzutu wolnego z 17 m potężnie huknął Lato. Piłka trafiła w rękę jednego z płocczan i sędzia podyktował rzut karny. Pewnym egzekutorem jest Marcin Janus.

54. min - Zmiana w Śląsku. Za Wasilewskiego wchodzi Michał Stolarz.

55. min - Z dystansu ponad bramką strzela Dąbrowski.

60. min - Strzał z daleka Piotra Włodarczyka broni Krupski.

62. min - Zmiana w Orlenie. Mouziego zmienia Maćkiewicz.

64. min - Sam w pole karne gości wpada Saganowski, jednak po jego strzale piłka odbiła się od nogi Seku, wytraciła prędkość i Pyskaty ją złapał.

68. min - Pięknie z dystansu huknął Stolarz. Krupski nie zdołał nawet złapać piłki, która odbiła mu się od piersi i wyszła na róg.

69. min - Tym razem Krupski pewnie broni strzał z 10 m Włodarczyka.

76. min - Zmiana w Orlenie. Za Wilka wchodzi Marcin Gocejna, który w pierwszym zespole gra po raz pierwszy od dwóch lat.

77. min - W sytuacji sam na sam z Krupskim jest po świetnym podaniu Stolarza Włodarczyk. Płocki bramkarz instynktownie odbił jego strzał nogą. Zmiana w Śląsku. Za Kowalczyka wchodzi Jezierski.

Z każdą chwilą coraz lepiej gra Śląsk, który wykorzystuje słabą i bezmyślną grę nafciarzy.

89. min - Zmiana w Orlenie. Za Saganowskiego wchodzi Dondu Avaa.

90. min - Żółta kartka dla Nosala za faul na Janusie. Spotkanie zostaje przedłużone o dwie minuty.

92. min - Żółta kartka dla Jawnego za niesportowe zachowanie. Koniec meczu

PODSUMOWANIE MECZU: Gospodarze przełamali passę porażek na własnym stadionie. Jednak zamiast zapowiadanego przez trenera Albina Mkulskiego przekonującego zwycięstwa płocczanie zafundowali sobie nerwówkę do końcowego gwizdka. Bo zamiast prowadzić od 51 minuty 3:0, po stracie gola oddali inicjatywę wrocławianom. Ale i goście nie potrafili tego wykorzystać. Atakowali zbyt chaotycznie.

Andrzej Zarembski i Krzysztof Toczyński.