Norweżki kpią ze stereotypów o futbolu kobiecym. "Jesteśmy gów... Mój rekord w żonglerce to 25 podbić! Ale balonem"

Nie znają przepisów, łapią piłkę w ręce, nie wiedzą, co to spalony - to najczęstsze stereotypy dotyczące kobiet uprawiających piłkę nożną. Norweskie piłkarki obśmiewają wszystkie te utarte opinie w ironicznym filmie. - Czasami zapominam o zasadach i łapię piłkę w ręce - mówi jedna z reprezentantek kraju.

- Moim największym problemem jest to, że czasami podczas meczu biorę piłkę w ręce. Zapominam o zasadach gry w piłkę i... "cholera, ręka"- mówi Emilie Haavi w materiale przygotowanym przez portal NRK. To fragment filmu z udziałem reprezentantek Norwegii w piłce nożnej. Piłkarki ironicznie przedstawiają większość stereotypów dotyczących futbolu w wykonaniu kobiet.

- Jesteśmy gówn... Nie nadajemy się do tego - mówi z poważną miną Trine Ronning, która do tej pory w reprezentacji Norwegii rozegrała ponad 150 meczów. - Spalony? To jest wtedy, jeśli... jeśli przy podaniu ktoś jest przed... przed... Ruszam pierwsza i wtedy ktoś do mnie podaje. Wtedy jest spalony, tak? - gubi się ironicznie Emilie Haavi. Żarty o niewiedzy kobiet w kwestii zasady gry w piłkę są już legendarne, a piłkarki bezlitośnie obśmiewają ten stereotyp.

- Mój rekord w podbijaniu piłki to 25 podbić. Ale to było balonem... - mówi kolejna Norweżka. Z kolei Cathrine Dekkerhus zajmuje się tezą, że futbol kobiecy jest zdominowany przez lesbijki. - Grałam w świetnym klubie, ale musiałam przenieść się gdzieś indziej, bo koleżanki z klubu się we mnie zakochały. Nie wiedziałam już, co robić, spanikowałam, poprosiłam o transfer. W piłce kobiet roi się od lesbijek - opowiada pełna śmiertelnie poważnej ironii.

Film przygotowany przez portal NRK robi furorę na Facebooku - udostępniło go już ponad tysiąc osób, a na YouTube ma już 400 tysięcy wyświetleń. - To przezabawne, uwielbiam norweski humor. Norwegowie, kapitalny sarkazm! Płaczę ze śmiechu - czytamy w komentarzach. Aktualnie w Kanadzie trwają mistrzostwa świata kobiet w piłce nożnej. W piątek rozpocznie się faza ćwierćfinałowa, a finał turnieju zostanie rozegrany 5 lipca.

Cały film do obejrzenia poniżej (UWAGA: można włączyć angielskie napisy).

 
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.