Sepp Blatter zrezygnował. Kto następnym prezydentem FIFA? Bukmacherzy stawiają na Platiniego

Brytyjski bukmacher William Hill uruchomił zakład, w którym można postawić na kolejnego prezydenta FIFA. Na czele stawki jest szef UEFA Michel Platini. Tylko czy Francuz wystartuje w wyborach?

Trzęsienie ziemi w światowym futbolu! Człowiek, który od 17 lat rządzi piłką nożną, ustępuje. Sepp Blatter na wtorkowej konferencji podał się do dymisji. - Nie będę więcej kandydował. Dla dobra futbolu - powiedział 79-letni Szwajcar.

Kto go zastąpi? Bukmacher William Hill już uruchomił taki zakład. Na razie na prowadzeniu jest obecny szef UEFA Michel Platini. Kolejne miejsca zajmują: książę Jordanii Ali bin al-Hussein; były piłkarz Luis Figo; Ted Howard, który szefował CONCACAF; Senes Erzik, wiceprezydent UEFA; Issa Haytou, prezydent Afrykańskiej Konfederacji Piłkarskiej; oraz Greg Dyke, szef angielskiej federacji piłkarskiej.

Jak odejście Blattera skomentował Platini? - To była trudna, odważna i właściwa decyzja - powiedział.

Wcześniej Francuz nie chciał wystartować w wyborach na szefa FIFA. Czy zmieni zdanie? Wybory prawdopodobnie odbędą się między grudniem a marcem. Co ciekawe, w piątkowych wyborach Platini poparł al-Husseina.

O brudnych interesach w światowym futbolu przeczytaj w książce "FIFA mafia" >>

Sepp Blatter zrezygnował. Internauci w doskonałym humorze [MEMY]

Zobacz wideo
Kto będzie następcą Seppa Blattera jako szef FIFA?
Więcej o: