Prokuratura ujawniła nazwiska piłkarzy oskarżanych o gwałt na nastolatce

Ujawniono nazwiska dwóch piłkarzy Premier League, którzy są objęci śledztwem w sprawie zbiorowego gwałtu na 17-letniej dziewczynie w londyńskim hotelu Grosvenor Park we wrześniu. Są to reprezentanci młodzieżowej reprezentacji Anglii Titus Bramble z Newcastle United i Carlton Cole z Chelsea

Zgodę na ujawnienie tożsamości obu zawodników, trzymanej od września w tajemnicy, wydała prokuratura generalna. 22-letni Bramble i 19-letni Cole są obecnie wypożyczeni do Charlton. Incydent, o który są oskarżani, miał miejsce w luksusowym hotelu londyńskim Grosvenor Park 27 września. Dziewczyna zeznała, że wyraziła zgodę na uprawianie seksu z jednym tylko mężczyzną, a została zgwałcona przez siedmiu innych, w tym kilku piłkarzy Premier League.

Bramble i Cole zostali wezwani do dostarczenia próbek swego DNA i zwolnieni z aresztu za kaucją. Pokój, w którym doszło do gwałtu, wynajął pomocnik reprezentacji Anglii Kieron Dyer. Alibi zawodnikowi Newcastle dała jednak... siostra Davida Beckhama, Joan. Policja uznała ostatecznie, że Dyer istotnie nie miał nic wspólnego z tą sprawą.