MŚ 2022. Sporty zimowe mogą mieć problemy przez FIFA

PRZEGLĄD PRASY. - Międzynarodowa Federacja Narciarska złorzeczy na zmianę terminu piłkarskich mistrzostw świata, ale szuka pomysłu na uniknięcie kłopotów - pisze ?Przegląd Sportowy?. MŚ w Katarze w 2022 roku odbędą się w listopadzie i grudniu, co koliduje z kalendarzem sportów zimowych.

Część imprez zostanie przeniesiona na inny termin, a niektóre zawody będą rozpoczynać się o innych godzinach. - Gian Franco Kasper, szef FIS zapowiedział, że nie będą mogły one odbywać się w tym samym czasie, co mecze w Katarze - pisze "Przegląd Sportowy". Przedstawiciele sportów zimowych już wcześniej napisali do prezydenta FIFA, Seppa Blattera, prosząc o "uczciwość wobec innych, mniej popularnych i uboższych dyscyplin". Jednak nie dostali żadnej odpowiedzi.

- I tak nie jest najgorzej. Opcja rozgrywania mistrzostw w styczniu i lutym byłaby dla nas znacznie mniej korzystna - przyznał Casper. Wtedy w tym samym czasie mógłby być rozgrywany mundial oraz zimowe igrzyska olimpijskie. Więcej możesz przeczytać na stronie "Przeglądu Sportowego".

Sportowe żarty na Prima Aprilis 2015 [ZOBACZ]

źródło: Okazje.info

Więcej o: