Możemy mieć dwie drużyny w Lidze Mistrzów

Po czwartkowych meczach Pucharu UEFA, Polska awansowała na piętnaste miejsce w rankingu UEFA, który układany jest na podstawie wyników drużyn klubowych. Gdyby udało się utrzymać tą pozycję, to wtedy Polska, w sezonie 2005/06, miałaby prawo wystawić dwie drużyny w eliminacjach do Ligi Mistrzów.

W walce o utrzymanie piętnastego miejsca Polsce najbardziej zagrozić może Norwegia oraz Serbia i Czarnogóra. Dlatego ważne jest żeby Wisła pokonała w rewanżu Valerengę. Norwegowie mają poza tym jeszcze dwa zespoły - Molde BK (przegrało 1:3 z Benficą Lizbona na wyjeździe) i Rosenborg Trondheim (0:0 u siebie z Crveną Zvezdą).

Serbowie mają do nas większą stratę, ale niespodziewany remis Partizana Belgrad z Realem Madryt w Lidze Mistrzów przedłużył szanse serbskiego zespołu na awans do Pucharu UEFA (trzecia drużyna z każdej grupy pierwszej fazy LM automatycznie awansuje do III rundy Pucharu UEFA). To dałoby Serbom szansę na kolejne punkty w rankingu.

Austriacy i Izraelczycy mają już tylko po jednym zespole - jednak Salzburg przegrał u siebie z Parmą 0:4, a Maccabi Hajfa musi wyeliminować hiszpańską Valencię (w pierwszym meczu w Hiszpanii było 0:0 - rewanż odbędzie się jednak poza Izraelem).

Aktualna sytuacja na miejscach 14-19: