Futsal Guinness World Technix. W Drawsku Pomorskim chcą grać bez przerwy przez 45 godzin

W dniach 20-23 marca 2015 r. w Drawsku Pomorskim odbędzie się wyjątkowe wydarzenie sportowe - ?Futsal Guinness World Technix?, czyli próba bicia rekordu Guinnessa w ciągłej grze w futsal. Aktualnie rekord wynosi 40 godzin i ustanowiony został w Norwegii w 2012 r. W Drawsku Pomorskim zawodnicy chcą grać bez przerwy przez 45 godzin.

Przed Norwegami rekord też należał do Polaków - w 2011 r. w Pile grano przez 37 godz. i pięć minut.

 

W drawskim spotkaniu zmierzą się dwie 12-osobowe drużyny: "Tymoteusz Paprocki" oraz "Superdentist.pl". W polu gry jednocześnie będzie grało po pięciu zawodników z każdej z drużyn. Łącznie do próby bicia rekordu stanie 24 zawodników, którzy zostali specjalnie wyselekcjonowani. Zawodnicy od kilku tygodni przygotowują się do gry, przeprowadzili również kilkukrotnie wielogodzinne nocne treningi. Przeszli badania i uzyskali opinie lekarskie, które pozwalają im na udział w próbie.

Przepisy bicia rekordu są bardzo restrykcyjne. Zawodnicy muszą ciągle znajdować się w jednym pomieszczeniu i na jedną godzinę gry przysługuje im pięć minut przerwy, do tego muszą przestrzegać regulaminu rozgrywek futsalowych. W pomieszczeniu, w którym biją rekord - w tym przypadku hali sportowej - mogą spać, odpoczywać, jeść, lecz nie mogą go opuścić. Z pewnością będzie to walka z samym sobą i z własnymi ograniczeniami.

Planowany termin rozpoczęcia spotkania to piątek 20 marca, godz. 18. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, końcowy gwizdek zabrzmi w niedzielę 22 marca o godz. 15, a uroczysta ceremonia zakończenia imprezy odbędzie się dwie godziny później.

Najgorsze próby wykonania "Panenki" w historii! Najnowsza przebiła wszystkie? [TOP 8]

Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.